Connect with us

Bitcoin

Vedení firmy Microstrategy bude vyplácené v Bitcoinech

Zveřejněno

Bitcoin
Pixabay.com

Společnost Microstrategy, která se v roce 2020 zviditelnila velkými investicemi do Bitcoinu, díky kterým aktuálně vlastní více než 91 000 BTC, udělala další sympatický krok směrem k adopci nejznámější virtuální měny.

Generální ředitel Microstrategy Michael Saylor, který se v průběhu posledních měsíců stal jedním z nejvýraznějších propagátorů investic do BTC, totiž včera na Twitteru oznámil, že představenstvo jeho společnosti bude mít nově vypláceny bonusy v Bitcoin.

Firma to oznámila Americké komisi pro cenné papíry a burzu (SEC). Ve formuláři 8-K adresovaném SEC zní: ,,Směrem do budoucna dostanou ředitelé, kteří nejsou zaměstnanci, všechny poplatky za jejich služby v představenstvu společnosti v Bitcoin namísto hotovosti.“

Tento krok podtrhuje skutečnost, že Microstrategy buduje na Bitcoinu pevné základy své finanční rezervy a stoprocentně věří tezi, že Bitcoin je spolehlivějším uschovatelné hodnoty než americký dolar.

,,Při schvalování Bitcoinu jako formy kompenzace za služby představenstva, uvedli její členové svůj závazek vůči Bitcoinu vzhledem k jeho schopnosti sloužit jako udržitel hodnoty, který je podporován robustní a veřejnou open-source architekturou, která není vázána na svrchovanou měnovou politiku,“ píše se v podání na SEC.

Dolarové vyjádření bonusů pro členy představenstva se nezmění. Namísto toho, aby jim však byly vyplaceny dolary, dostanou Bitcoin v dané hodnotě dle aktuálního kurzu.

Tuto skutečnost kritizoval známý kritik Bitcoinu a velký propagátor zlata Peter Schiff, který konstatoval, že pokud by měli v Microstrategy opravdu 100% důvěru v Bitcoin, tak by stanovili přesnou částku v BTC, která by byla představenstvu pravidelně vyplácena.

Jeho kritika však zjevně odráží výrazně odlišný pohled Schiffa na Bitcoin, než mají v Microstrategy. Zatímco Schiff očekává, že Bitcoin bude na hodnotě vůči dolaru oslabovat (což by znamenalo, že vedení by dostávalo v dolarovém vyjádření nakonec méně, pokud by byli placeni fixně v BTC jak to navrhuje Schiff), tak v Microstrategy počítají s tím, že hodnota BTC bude výrazně růst a proto se k fixu nevážou, protože by mohlo být pro Microstrategy placení správní rady extrémně nákladné (s čím by dozajista nesouhlasili akcionáři).

zdroj: cointelegraph.com

Populárne