Connect with us

Binance Coin

Velká recenze kryptoburzy Binance: Historie, produkty, Binance Coin či bezpečnost

Zveřejněno

on

Binance recenze CZ

Největší kryptoburza na světě s mimořádně širokou nabídkou kryptoměn, atraktivním uživatelským rozhraním a přinášející neustále nové produkty, které pomalu nestíhají sledovat ani její nejaktivnější zákazníci. Přinášíme vám rozsáhlou recenzi burzy Binance, ze které se pevně doufáme dozvíte ty nejpodstatnější informace snad ještě dříve, než se na ní zaregistrujete.

Prozradíme vám více o její historii, o jejím zakladateli, nabídce kryptoměn, nativním tokenu Binance Coin a také o různých produktech, které stojí za pozornost. A také neobejdeme palčivé téma bezpečnosti.

TIP: Pokud se na Binance zaregistrujete přes tento link, dostanete 20% slevu na obchodování na této platformě. Nezapomeňte toho využít!

VIDEO recenze

Tuto recenzi jsme pro vás připravili i formou videa. Pokud tedy raději posloucháte, jak čtete, video je tady:

Historie Binance

Burza Binance vznikla v roce 2017, krátce před tím, než se schylovalo k dosud největšímu kryptoměnovému bullrunu historie. Původně sídlila v Číně, ale vzhledem k anti-krypto politice této země se přestěhovala nejprve v září 2017 do Japonska a později v dubnu 2018 z obdobných důvodů na kryptofriendly Maltu, kde podle oficiálních informací působí dodnes. V prvních měsících existence rychle nabírala na popularitě a už v lednu 2018, kdy vrcholil předchozí býčí trh, byla považována za vůbec největší kryptoburzu na světě.

Dá se říci, že Binance růstu své popularity vděčila zejména tomu, že byla relativně stabilní (což v onom čase bylo spíše výjimkou než pravidlem), byla designově na vysoké úrovni, včetně její mobilní aplikace, čili se snadno používala, a co bylo snad nejpodstatnější – v onom čase měla nejširší nabídku kryptoměn na obchodování. To jsou všechno devize, které byly platné tehdy a dá se říci, že v současnosti je Binance ještě více zdokonaluje a její používání je opravdu příjemné i pro začátečníky.

Nejkrizovějším obdobím si Binance prošla v květnu 2019, kdy přiznala, že hackeři jí ukradli přibližně 7 000 Bitcoinů v té době v hodnotě kolem 40 milionů dolarů. Je však třeba uvést, že Binance ani takový obrovský hack výrazně nepoškodil a klienti nepřišli o své úspory, což byl mimořádně důležitý signál potvrzující, že tato burza je opravdu silným a stabilním hráčem ve svém sektoru.

Palčivým tématem v souvislosti s Binance jsou regulace, v jejichž důsledku dokonce opustila americký trh, na kterém prakticky okamžitě vznikla za spolupráce s firmou BAM Trading Services, která disponovala potřebnými licencemi, regulovaná platforma Binance.US, která získala od mateřské firmy know-how na provoz.

Pověstí burzy také otřásly články, podle kterých se nejasnými informacemi o tom kde sídlí, snaží obcházet přísné regulace jednotlivých zemí a zejména mezinárodní orgán FATF. Vedení Binance na to zareagovalo podáním žaloby na magazín Forbes, který obvinila, že o ní šíří překážející a nepravdivé informace. Binance zároveň prohlásila, že je neustále v úzkém kontaktu s regulátory podle pole svého působení a procesy neustále optimalizuje v rámci požadované legislativy.

V médiích zarezonovalo i prohlášení Maltského úřadu pro finanční služby z února 2020, ve kterém tento orgán uvedl, že Binance od něj nemá udělenou žádnou licenci poskytující povolení podnikat v souvislosti s kryptoměnami pod jeho regulačním dohledem. Zdá se však, že ani tato zpráva nic na chodu burzy na Maltě zásadě nezměnila.

Pokud jde o akvizice, burza během své stále relativně krátké existence potvrdila svou sílu koupí největší indické kryprtosměnárny WazirX či světově nejnavštěvovanější na kryptoměny zaměřené webstránky Coinmarketcap, který koupila v dubnu 2020 za zhruba 400 milionů dolarů. Kromě toho jí patří i populární peněženka Trust Wallet, kterou v této recenzi zmíníme i v sekci o jejích produktech.

Vyskúšať Binance

Kdo je zakladatel Changpeng Zhao

Zakladatelem a generálním ředitelem Binance je Changpeng Zhao známý také pod zkratkou CZ, jehož majetek se v současnosti odhaduje již na více než jednu miliardu dolarů. Přestože jde o Číňana, značnou část svého života strávil v Kanadě, kam se i s rodinou přestěhoval již v 80. letech minulého století a kde v Montrealu vystudoval McGillovu Univerzitu se zaměřením na obor počítačová věda. Profesní život ho časem dovedl až ke kryptoměnám, ale pracoval například i pro McDonald’s. K burze se dostal poprvé prací pro Tokijskou burzu cenných papírů, kde dělal jako softwarový inženýr. Později pracoval pro Bloomberg Tradebook, nuže a v roce 2013 ho to poprvé zavanulo blíže ke kryptoměnám, kdy se stal součástí několika projektů včetně portálu Blokchain.info či burzy OKCoin. Právě tu v roce 2017 navzdory pozici v jejím vedení opustil, aby založil konkurenční Binance, z níž vybudoval i za pomoci úspěšného ICO, v jehož rámci se vybralo 15 milionů dolarů, největší kryptoburzu současnosti.

Zakladateľ burzy Binance Changpeng Zhao na titulke Forbes

Nabídka Binance

Jak bylo zmiňováno již dříve, Binance je podle objemů obchodování a návštěvnosti největší kryptoměnovou burzou na světě. Do nemalé míry za to vděčí faktu, že dokáže zprostředkovat možnost koupě a prodeje opravdu široké palety různých kryptoměn. Jejich nabídka se neustále mění, ale dá se konstatovat, že na Binance koupíte a prodáte drtivou většinu populárních i méně populárních Coinů.

Napíšeme opravdu jen ty nejznámější – koupíte zde Bitcoin, Ethereum, XRP, litecoin, Bitcoin Cash, Cardano, Polkadot, Binance Coin, Chainlink, Stellar, EOS, Tron, IOTA, Tezos, VeChain, Cosmos, Monera a mnohé mnohé další.

Pro Binance to v minulosti bylo a stále i je obrovským plusem, protože dříve či později na tuto platformu musí zamířit fanoušci altcoinů, které běžně k dispozici ke koupi přes tradiční kryptosměnárny nejsou.

Nákup kryptoměn

V minulosti byla Binance častokrát přezdívaná jako altcoinová burza a to zřejmě i z důvodu, že se na ni nedaly posílat přímým způsobem fiatové peníze, čili eura, dolary či české koruny. Než jste tedy chtěli obchodovat na Binance, museli jste si v jiné směnárně koupit například Bitcoin, ten poslat na svůj účet na Binance a až potom si za něj koupit vámi vytipovanou kryptoměnu. I proto v našich končinách Binance zůstalo spíše pojmenování pro kryptoburzu, jelikož například americká Coinbase se tradičně označuje za směnárnu.

Dnes Binance splňuje už i roli směnárny, čili umožňuje koupi kryptoměn přímým způsobem. Kdybyste tedy chtěli poprvé investovat do kryptoměn, teoreticky vám postačí i tato platforma a nikde jinde si účet zakládat nemusíte.

Ilustrace: Na Binance lze převést peníze i jednoduchým a výhodným SEPA převodem.

Binance kúpa Sepa

Od roku 2020 si můžete na Binance převést vaše peníze přímo SEPA převodem (který je mimochodem do konce roku 2020 s nulovými poplatky) a následně za ně koupit kryptoměny nebo druhou možností je realizovat koupi platebními kartami VISA či Mastercard, s čímž jsou však spojeny vyšší poplatky a proto pokud extrémně nespěcháte, doporučuji vám zvolit určitě výhodnější SEPA převod.

Platby karta Binance

KYC – Poznej svého klienta

Určitě stojí za zmínku i téma KYC, tedy toho jaké osobní informace od vás bude Binance po registraci v rámci regulačních zásad „poznej svého klienta“ vyžadovat. Dobré je vědět, že čím jsou kryptoměny populárnější, tím jsou pod větším drobnohledem regulátorů. Proto je v současnosti již zcela běžným standardem ze strany burz a směnáren vyžadovat od svých zákazníků údaje potvrzující jejich totožnost například v podobě fotografie dokladů. Čili nedá se tvrdit, že toto by byla věc, po které burzy touží. Oni to musejí dělat kvůli tomu, že to od nich vyžadují regulátoři.

Na burze Binance je navzdory těmto regulačním omezením stále možné vytvořit si účet, při kterém se tomuto procesu vyhnete, pokud nebudou vaše denní transakce překračovat horní limit 2 BTC. Při obchodování na páku nebo využívání jiných produktů Binance se však ověření totožnosti nevyhnete. Stejně to platí v případě, že na burzu pošlete fiatové peníze, ať už SEPA převodem nebo platební kartou, nebo je budete chtít vybrat.

Produkty Binance

Zejména od roku 2020 produkty od burzy Bianance přibývají jako houby po dešti, díky čemuž se tato platforma v některých oblastech výrazně vzdaluje konkurenci. Už zdaleka neplatí, že spotové obchodování kryptoměn je jejím jediným využitím. V rámci mobilní aplikace nebo desktopové verze totiž můžete využít řadu dalších zajímavých, ale v některých případech z pohledu investice i mnohem rizikovějších funkcí.

Binance Trading

Burza už nějaký čas nabízí kromě spotového obchodování kryptoměn i možnost obchodování jejích derivátů a futures kontraktů. Binance rovněž nabízí funkce prostředníka mimoburzovního trhu pro obchody ve velkých objemech či možnost obchodování vytipovaných kryptoměn na páku (čehož by se měli raději nezkušení obchodníci vyvarovat).

Burza Binance kromě toho už přináší i funkce, které do značné míry souvisí s projekty decentralizovaného financování (DeFi), které se v rámci svého centralizovanější řízení označuje lidově také jako CEFI.

Binance Savings a staking na Binance

Například skrz sekci Binance Savings respektive po novém Binance Earn můžete vaše kryptoměny uzamknout na kratší nebo delší dobu s fixací nebo bez ní. Čili vedle toho, jak tyto kryptoměny vlastně jen neaktivně „hodlovat“ ( „hodlovat“ je slangový výraz pro dlouhodobé držení kryptoměn pozn. red.), můžete je držením na Binance i takto vydělávat. Binance je také operátorem více staking poolů populárních kryptoměn, což umožňuje jejich staking přímo přes Binance bez nutnosti použít k tomu specializovanou peněženku.

Savings na Binance

(Nevýhodou stejně jako v případě samotného držení kryptoměn na Binance je to, že nedisponujete privátními klíči a tedy důvěřujete třetí straně. Samotným stakingem na burze zároveň nahráváte centralizaci kryptoměn, což je upřímně řečeno nežádoucí jev).

Kryptopůjčky Binance Crypto Loans

Nuž a když jsem zmiňoval DeFi, tak tato burza skrz službu Crypto Loans přináší také možnost získat půjčku, u které využijete jako kolaterál již vámi drženou kryptoměnu. Přes Binance máte také možnost zapojit se do riskantnějšího DeFi Stakingu skrz projekty jako jsou Curve, Kava či Compound.

Vyskúšať Binance

Binance Mining Pool

Pro někoho bude možná zajímavě znít i možnost zapojit se do těžby kryptoměn Bitcoin a Ethereum skrz Binance Mining Pool. Svůj hashrate vygenerovaný při těžbě vybrané kryptoměny můžete jednoduše delegovat právě do jejího poolu.

Binance Pool

Karta Binance Card

Obejít nemohu ani platební kartu Binance od VISA, která vám umožní používat kryptoměny na platby u více než 60 milionů prodejců po celém světě. Používání karty po jejím obdržení je opravdu jednoduché, protože stačí skrz aplikaci převést vaše kryptoměny z vaší Binance default peněženky (spotové peněženky) na peněženku určenou pro tuto kartu. Binance tvrdí, že při platbách kartou si neúčtuje žádné poplatky a nabízí i zajímavé cashback příležitosti.

Karta Binance

Peněženka Trust Wallet

Do portfolia Binance patří i populární peněženka Trust Wallet, která vznikla nezávisle na této burze, ale časem ji koupila. Tato peněženka nabízí širokou škálu kryptoměn a také umožňuje jejich přímou koupi či staking. Dá se předpokládat, že Binance se bude snažit hledat mezi Trust Wallet a svými službami stále více interakcí.

Binance Trust Wallet

Binance DEX a Binance Smart Chain

V neposlední řadě je třeba uvést, že Binance má i svou vlastní decentralizovanou burzu Binance DEX běžící na blockchainu Binance s názvem Smart Chain, který umí spolupracovat s blockchainem Ethereum. Binance tvrdí, že má se Smart Chain velké plány zejména v oblasti DeFi projektů, které různými granty motivuje, aby prošly právě na něj. Jde o blockchain fungující na Proof of Stake Authority konsensu, ze kterého mohou stakingem profitovat i držitelé kryptoměny Binance Coin, o níž budu mluvit již brzy. Binance věří, že tento blockchain sehraje mimořádně významnou roli v oblastech DeFi poolingu, Defi Stakingu, P2P tradingu, obchodování na páku či futures kontraktů. Jednoduše v rámci všech odvětví, které Binance přináší skrz již dříve zmiňované služby.

Binance Smart Chain

Binance Coin a jiné kryptoměny Binance

Zvláštní pozornost si žádá kryptoměna Binance Coin, která je nativním tokenem této burzy. Jde o kryptoměnu, která častokrát nechybí ani v portfoliu méně rizikových kryptoměnových investorů. Na rozdíl od mnoha jiných tokenů totiž má jasné případy využití, které si i spolehlivě plní.

Binance Coin může využít každý jeden uživatel na to, aby si mohl snížit poplatky za obchodování na této burze. Zároveň aktivováním této funkce se „drobné“, které zůstanou po realizaci obchodů ukládají jako zůstatek uživateli právě v této kryptoměně. Aktivním obchodováním na Binance časem tedy možná zjistíte, že se vám akumuluje i tato kryptoměna. Binance Coin si vedle toho našel své využití i v rámci blockchainu Binance Chain a decentralizované burzy Binance DEX.

Binance Coin (BNB)

Zajímavostí je i to, že Binance Coin má přesně definovaný konečný počet, který však postupně klesá. Zpočátku existovalo 200 milionů BNB tokenů, ale jejich počet se takzvaným „pálením mincí“ (coin burn) snižuje, až jednoho dne zůstane existovat jen 100 000 000 BNB. Tyto pálení probíhají několikrát do roka. Například v říjnu 2020 oznámila, že spálila 2 253 888 BNB ve té době v hodnotě 68 milionů dolarů. K takovému postupu se zavázala již ve whitepaperu, který byl součástí ICO, díky kterému získal Changpeng Zhao kapitál na rozběhnutí platformy. V tomto dokumentu se burza upsala, že pravidelně část ze svých zisků takto použije, aby tím snížila počet Binance Coinů v oběhu, díky čemuž budou tyto mince stále vzácnější. V konečném důsledku to tedy může pohánět růst ceny této kryptoměny.

Cena Binance Coin se mimochodem podle Changpenga Zhaa jednou může dostat nad 1000 dolarů, ačkoliv samozřejmě za tuto predikci v žádném případě neručíme. O Binance Coinu směrem k budoucnosti Zhao prohlásil: ,,Existuje tolik využití Binance Coin, že ani já osobně je všechny nedokážu spočítat. Od her až po přeshraniční převody. V ekosystému Binance aktuálně existuje velká a různorodá komunita. Nevím s čím přijdou příště, ale jsem si jistý, že to bude velmi vzrušující.“

Tokeny Binance USD

Binance Coin však není jedinou kryptoměnou, kterou má tato burza pod kontrolou. Dalším stále významnějším tokenem je Binance USD. Jde o stablecoin, který kopíruje hodnotu amerického dolaru. Vznikl na základě spolupráce s firmou PAXOS, která má licenci od regulátorů New York State Depertment of Financial Services, a která mimochodem spolupracuje v kryptosektoru i s firmou PayPal. Výhodou tohoto stablecoinu například ve srovnání s nejznámějším stablecoinem Tether (USDT) je jeho transparentnější krytí vůči dolaru právě díky respektované firmě PAXOS.

Binance USD

Tokenizovaný Bitcoin BTCB

Nuž a za zmínku stojí i kryptoměna BTCB – jde zjednodušeně řečeno o tokenizovaný Bitcoin postavený na blockchainu Binance Smart Chain. Jeden BTCB je roven jednomu Bitcoinu. Své využití může mít zejména v rámci DeFi či CeFi produktů burzy Binance. Samotný Bitcoin totiž takto použít možné není, ale pokud ho vyměníte za jeho takříkajíc tokenizovaný klon, tak ten už ano. V současnosti nejúspěšnější tokenizovaný Bitcoin běží na Ethereum a jeho název je Wrapped Bitcoin. Binance by však svým BTCB chtěla zaujmout v tomto sektoru významnou pozici a protože Defi projekty na Binance se rozrůstají a jsou motivované i v rámci různých grantů, potenciál zde zřejmě je.

BTCB Binance Bitcoin

Bezpečnost

Hned v úvodu recenze jsme psali, že burza Binance utrpěla v roce 2019 hack, po kterém z ní zmizelo 7 000 Bitcoinů. Na kolena ji to ale nesrazilo, což podtrhlo, že jde o opravdu velkou burzu postavenou na silných pilířích. Podobné hacky burz totiž v minulosti vedly k tomu, že burzy zkrachovaly nebo přišli o nemalé finance její samotní zákazníci. I proto se dosud v rámci odborné kryptokomunity zdůrazňuje, že na burzách se drží jen ty kryptoměny, které se aktivně používají a nikdy ne ty, které se jen takříkajíc hodlují (dlouhodobě drží). Burzy včetně Binance vám totiž neposkytují možnost vlastnit k vašim kryptoměnám privátní klíče, což znamená, že vaše finance mají ve skutečnosti pod kontrolou ony a ne vy. V případě, že máte kryptoměny na Binance a nic s nimi neděláte, obíráte se o možnost držet je ve vlastních rukou na peněžence, ke které vlastníte přístup pouze vy a nikdo jiný. Na druhou stranu je třeba uvést, že někteří lidé prostě raději důvěřují třetím stranám než sobě samým. V případě, že patříte do této skupiny, uklidnit vás může alespoň skutečnost, že Binance údajně 10% svých zisků pravidelně odkládá do fondu (lidově se mu říká SAFU), ze kterého může následně pokrýt neočekávané ztráty, například právě pro případ budoucích hacků, které určitě nelze vyloučit.

Pokud jste se rozhodli, že se na Binance zaregistrujete, prosíme vás, abyste klikli na tento odkaz. Bude to výhodné pro vás v podobě 20% nižších poplatků a také pro portál Kryptonovinky, což přispěje k budování kvalitního obsahu tohoto portálu.

Klikněte pro komentář

Váš komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Binance Coin

Co pohání růst Binance Coin k novým rekordním hodnotám?

Zveřejněno

on

Binance Coin

Nativní token kryptoměnové burzy Binance nazvané Binance Coin (BNB) vytvořil 18. ledna 2021 svou novou rekordní hodnotu, když cinkl na ceně 46,90 USD. Událo se tak jen den před uskutečněním dalšího pravidelného pálení této kryptoměny, tzv. coin burn.

Pálení mincí BNB je předem oznámenou deflační politikou této kryptoměny, která byla představena již v Binance Coin whitepaperu v rámci úspěšného ICO v roce 2017 (burza Binance díky tomuto ICO získala finance na vybudování své burzy).

Podstatou pálení mincí je postupně snížit celkovou zásobu tokenů BNB o přesnou polovinu. Zatímco při vzniku Binance Coinu totiž existovalo 200 milionů BNB, postupným procesem pálení bude jednoho dne existovat pouze 100 milionů BNB. Pro držitele této kryptoměny je to zajímavý fundament v tom smyslu, že se jejich token stává stále vzácnějším.

Coin Burn dělá burza Binance čtvrtletně na základě jejich hospodářských výsledků, ať už na spotové burze, nebo v rámci Binance Futures. Pro ilustraci při předešlém coinburnu po třetím čtvrtletí 2020 takto zničila tokeny BNB v celkové hodnotě tehdy přes 60 milionů dolarů.

Samotný coinburn však není jediným fundamentem, který aktuálně pozitivně ovlivňuje hodnotu Binance Coin. Poháněcím motorem zájmu o BNB tokeny jsou i úspěchy projektů Binance v sektoru decentralizovaného financování (defi), kde mají tokeny BNB své vlastní uplatnění.

Důležitým milníkem pro Binance a i samotný Binance Coin bylo zářijové spuštění Binance Smart chain, který si získává rychlou trakci. Tento blockchain je kompatibilní s Ethereum a tedy umožňuje využívání smart kontraktů z Ethereum i na Binance Chainu. Samotná Binance se zároveň různými granty snaží přilákat Ethereum vývojáře k sobě.

Krátce po spuštění Binance Smart Chain vzniklo na tomto blockchaině řada decentralizovaných aplikaci. Jde již o více než 60 projektů s více než 600 000 jedinečnými adresami. Kromě toho na tomto Chainu validátor stakuje již více než 3 miliony BNB.

TIP: Přečtěte si naši novou rozsáhlou recenzi burzy Binance.

Hodnota cross-chain aktiv na Binance Chainu podle informací portálu Cointelegraph už přesáhla 250 milionů dolarů, přičemž Binance vyčlenila další injekci v podobě 100 milionů dolarů na přilákání dalších projektů.

Na cenu Binance Coin má pozitivní vliv i tzv. Binance Launchpad, která představuje jakousi centralizovanější formu investování do začínajících kryptoměnových startupů. Jinak řečeno startupů, které chtějí získat financování na svůj vývoj a získaly dobré hodnocení od Binance, nabízejí své tokeny na prodej přes Binance Launchpad. Tomuto procesu se říká Initial Exchange Offering (IEO). Nuž a každý investor, který se chce takového IEO zúčastnit, musí držet značné množství BNB tokenů, což je také fundament, který pohání cenu BNB výše.

Podle analytické agentury The Ty se Binance Coin stává stále populárnějším i na sociálních sítích. Zejména na Twitteru v poslední době výrazně stoupla frekvence zmínek o BNB.

zdroj: cointelegraph.com

Pokračovat ve čtení

Binance Coin

Proč vyletěla cena Polkadot, Cardano a Binance Coin?

Zveřejněno

on

Polkadot Cardano BNB

Mezi top skokany posledních 24 hodin patří kryptoměny Polkadot (DOT), Cardano (ADA) a Binance Coin (BNB). Všechny tři patří mezi kryptoměny patřící do TOP10-ky tržní kapitalizace a tak pochopitelně vzbuzují velkou pozornost.

Hodnota kryptoměny Polkadot narostla za posledních 24 hodin až o téměř 23% (za týden o 30%), Binance Coin posílil o 8% (za týden o 18%) a Cardano o 12% (za týden o 13%). Podívali jsme se na to, co mohlo tento růst kromě argumentu, že na to byl „připraven jejich graf“ ovlivňovat.

Polkadot a gaming průmysl

V případě největšího skokana ze tří zmiňovaných altcoinů Polkadot se objevilo hned několik zajímavých fundamentů. Portál FXS.com se domnívá, že zásadní vliv na růst jeho ceny měla malá změna na největší kryptoburze Binance, která nahradila mezi třemi nejdoporučovanějšími obchodními páry na své titulní straně pár ETH / BUSD (Ethereum vůči stablecoinu dolaru) za DOT / BUST (tedy Polkadot vůči stablecoinu dolaru). My se však domníváme, že tato menší reklama pro Polkadot nemohla mít na růst jeho ceny až takový zásadní vliv.

Mnohem zajímavější se spíše jeví zprávy, které nahrávají Polkadot v konkurenčním boji s Ethereum. O tom, že tento interoperabilní blockchain díky své infrastruktuře má velký potenciál se ví již delší dobu. Silné případy jeho použití jsou nejen u defi ale i v případě NFT tokenů, nuže a právě tyto předpoklady vytvořily z Polkadot ideálního partnera pro platformu Exdeeme, která by mohla způsobit menší revoluci v průmyslu online gamingu.

,,Stejně jako Polkastarter (blockchain síť založená na Polkadot), která je DEX pro cross-chain pooly, Exdeeme přináší cross-chain interoperabilní herní platformu pro více než 2,7 milionu hráčů po celém světě,“ okomentoval spolupráci Polkadot s Exdeeme portál CoinGape.

Exdeeme představila produkt Play2Earn, na blockchainu postavenou herní iniciativu, v jejímž rámci hráči vstupují do her pod svou identitou a dokáží hraním vydělávat skutečné peníze. Tento koncept tedy kombinuje příjemné s užitečným. Pomocí blockchainu se odstraňuje potřeba prostředníků, kteří v této oblasti většinou ukrajují většinu z koláče případných příjmů zúčastněných hráčů.

Exdeeme není první platformou, která se snaží zapojit blockchain do herního průmyslu, ale vzbuzuje velkou pozornost vzhledem k tomu, že uzavřela mnoho strategických partnerství. Řadí se sem blockchain fondy jako GBV Vapital, Morningstar Ventures, AU21 Capital, Sparrk Digital Capital či Moonrock Capital VYSYN.

,,Tito partneři nám pomohou realizovat náš cíl vytvořit hráčskou a blockchainovou turnajovou platformu pro CS: GO a jiné herní tituly. Jsme přesvědčeni, že s podporou takových ostřílených blockchain fondů budeme rychle růst a dosahovat všech milníků našeho plánu,“ tvrdí firma Exdeeme, která chce svůj plán realizovat právě na Polkadot ekosytému.

Cardano láká Ethereum vývojáře

Pokud jde o růst ceny kryptoměny Cardano, na pozitivním sentimentu kolem ní se mohlo podepsat oznámení o spuštění devnetu s označením KEVM, který umožňuje provozování Ethereum Virtual Machine na Cardano k-frameworku. Zjednodušeně řečeno to znamená, že vývojáři Ethereum mohou psát své decentralizované aplikace ve svém oblíbeném programátorský jazyce Silidity, ale spustit je i na Cardano blockchainu. Tímto způsobem Cardano vytváří most pro Ethereum vývojáře, kteří mohou pokračovat ve své práci jako dosud, ale mohou využít přísliby, které nabízí Cardano po blížícím se spuštění fáze Goguen – obzvláště v oblasti rychlosti blockchainu a nižších transakčních poplatků.

Binance Coin a vliv Binance novinky

Třetím velkým skokanem dne je Binance Coin, který dokonce vytvořil během posledních 24 hodin své nové historické maximum. Tento nativní token burzy Binance čerpá z novinek, které představuje burza Binance. A ta včera oznámila rozšíření svých služeb o možnost obchodování opci Bitcoinu vůči stablecoinu Tether „na evropský způsob“. Ten se odlišuje od amerického stylu v tom, že obchodníci mohou uplatnit opci pouze k datu vypršení platnosti opce, čili v jediném předem definovaném časovém okamžiku. Přidání tohoto nového produktu pomůže obchodníkům využít volatilitu a zajistit riziko.

Pokračovat ve čtení

Binance Coin

Bitcoin je blízko. Kolik ale ztrácejí na ATH altcoiny?

Zveřejněno

on

Altcoiny ATH

Tím, že Bitcoin tento týden poprvé od závěru roku 2017 překonal cenu 18 tisíc dolarů, se výrazně přiblížil svým rekordním hodnotám. V tomto článku jsme se však podívali na to, jak se daří v tomto směru ostatním kryptoměnám.

Zatímco Bitcoin v době psaní tohoto článku, kdy se obchoduje kolem ceny 17 800 USD, dělí od historického maxima (20 089 USD) zhruba 11,6%, ostatní altcoiny jsou svým rekordním hodnotám vzdáleny mnohem výrazněji.

Tyto altcoiny musíme v první řadě rozdělit do dvou kategorií – na ty, které se obchodovaly již koncem roku 2017, kdy vrcholil předchozí bullrun a ty, které ne. I díky tomu mohou být tyto údaje poněkud zkreslené.

Například bilance Polkadot či Chainlink (-31,7% resp. -32,4%) nevypadají až tak katastrofálně, ale jde o kryptoměny, které nezažily největší bullrun na přelomu let 2017 a 2018, kdy hodnoty altocoinů, za nimiž bylo v té době minimum reálné práce (a dá se říci jen přísliby o tom, co dokážou v budoucnu), nabíraly nereálné absurdně nadhodnocené ceny. I proto se mnohé z nich dostaly v onom období na hodnoty, které jsou jim dnes na míle vzdálené a je možné, že je už nikdy nezopakují.

Druhé Ethereum, do kterého se vkládají stále velké naděje, ztrácí aktuálně vůči svému maximu 1421 dolarů až 66,7%. Možná se to zdá být mnoho, ale ve srovnání s většinou altcoinů, které zažily minulý bullrun, je to ještě výborná bilance.

Příkladem toho je XRP, které bylo v onom období jasnou trojkou na trhu a na krátký čas předběhlo i Ethereum. Hodnota této kryptoměny, za níž stojí firma Ripple, je však aktuálně o 91% nižší, než byl její strop 3,29 USD.

O nic lépe na tom není litecoin, který ztrácí na své ATH 80%. Podobně katastrofálně jako XRP jsou na tom i Bitcoin Cash (-93,8%), Cardano (-91,8%) či EOS (-88,7%).

Zajímavou výjimkou v tomto směru je nativní token burzy Binance s názvem Binance Coin, který existoval již v předchozím bullrunu, ale  od maxim ho dělí jen 28,4%. Tento token si své ATH totiž mírně překvapivě vytvořil až začátkem léta 2019 na rozdíl od drtivé většiny kryptoměn, které vznikly v roce 2017 a dříve. Binance Coin je silně centralizovaná kryptoměna, která má však své kouzlo v tom, že patří největší burze Binance a využívá se mimo jiné na snižování poplatků za obchodování ve všech jejích produktech, kterých je opravdu požehnaně. I proto ji dodnes drží ve svém portfoliu mnoho spekulantů.

Zda se podaří výše zmiňovaným kryptoměnám někdy napodobit své dosavadní ATH opravdu nevíme. Některé z nich od roku 2017 toho hodně nepředvedli ani z pohledu vývoje, u jiných se čeká na dokončení slibovaných věcí a je otázkou, zda a v jaké kvalitě je dodají.

Altcoiny, pokud vůbec, budou pravděpodobně čerpat zejména z přílivu retailového kapitálu, který současný růst hodnoty Bitcoinu nepohání. Nezkušení investoři totiž mohou být náchylnější investovat do rizikovějších kryptoměn s větším potenciálem růstu, než do ověřeného, ale robustního Bitcoinu, který ani kdyby naplnil ty nejšílenější očekávání pravděpodobně nedokáže udělat procentně tak velké zhodnocení, jako rizikový nejistý altcoin, kterému se může vlivem FOMO „zadařit“ .

Pokračovat ve čtení

Binance Coin

Vyhýbala se burza Binance regulacím ze strany FATF?

Zveřejněno

on

Changpeng Zhao - Binance

Hlavní náplní mezinárodně respektovaného orgánu s názvem Financial Action Task Force (Finanční akční skupina), nebo pokud chcete FATF, je identifikovat nezákonné činnosti spojené s praním špinavých peněz a financováním terorismu. Středem jejího zájmu jsou proto i platby realizované kryptoměnami.

FATF v rámci této iniciativy vypracovala soubor pokynů, které mají dodržovat všechny regulované kryptoburzy. Mimo jiné lze čekat, že směrem do budoucna budou muset podle jejího nařízení burzy delistovať ze své nabídky všechny kryptoměny orientující se na anonymní transakce, což může představovat problém hlavně pro kryptoměny jako jsou Monera či Grin, ale teoreticky například i litecoin, který plánuje implementaci protokolu MimbleWimble.

Ve zprávě, kterou publikovala FATF v úvodu září, se však objevily vážné náznaky toho, že regulační povinnosti, které vyplývají z jejích nařízení, zatím úspěšně obchází největší kryptoburza na světě Binance. Ta sice nebyla konkrétně jmenovaná, ale FATF uvedla, že jde o velkou burzu, která se několikrát úspěšně vyhnula přemístěním svého sídla dodržování přísnějších nařízení FATF. Ve zprávě se uvádí, že tato nejmenovaná burza poprvé přemístila svou jurisdikci v roce 2017 z bodu A do bodu B a v březnu 2018 do bodu C, který se nacházel v Evropě (kde až v listopadu 2018 získala povolení k provozu), no a nakonec v roku 2020 vyvíjí iniciativu směřující k přesunu do bodu B v Africe.

První tři body velmi nápadně připomínají právě Binance, ktera se nejprve přestěhovala z Číny do Japonska a nakonec na Maltu (Evropské sídlo), kde v roce 2018 podle medializovaných zpráv podnikala několik měsíců bez souhlasu regulátora. Pokud je opravdu onou burzou Binance, správa FATF naznačuje, že tentokrát své oficiální sídlo přemísťuje pravděpodobně na Seychely.

Znění zprávy FATF naznačuje, že burza vykazující takové chování může být z pohledu této agentury považována za nebezpečnou z hlediska dodržování předpisů týkajících se boje proti praní špinavých peněz a financování terorismu, což může znamenat, že každá transakce z této burzy na platformy, které jsou regulovány, může být detailně zkoumána FATF. Situace by v budoucnu mohla dokonce vyvrcholit do fáze, kdy by FATF mohla zakázat všem regulovaným burzám přijímat transakce z burz, které nedodržují její pravidla.

Cointelegraph upozornil, že jurisdikce a kryptosměnárny zatím aplikují nařízení od FATF velmi pomalu a individuálně. Je tedy otázkou, kdy se její přísná nařízení zavedou plošně do praxe.

zdroj: cointelegraph.com

Pokračovat ve čtení

Binance Coin

Zhao chce, aby DeFi projekty přešly na Binance Smart Chain

Zveřejněno

on

Binance Smart Chain

Generální ředitel burzy Binance Changpeng Zhao chce motivovat vývojáře DeFi projektů postavených na Ethereum, aby přešli na blockchain této burzy s názvem Binance Smart Chain.

Changpeng Zhao známý také jako CZ vysvětlil, že tento krok by snížil zatížení blockchainu Ethereum, což by zároveň snížilo poplatky za gas v ETH síti.

Binance Smart Chain podle něj není konkurentem Ethereum a ani jeho náhradou. Zdůraznil, že s Ethereum je komplatibilný a poskytuje tvůrcům smart kontraktů více možností: ,,Cílem Binance Smart Chain nikdy nebylo nahradit Ethereum, jde jen o to, že tyto blockchainy spolu umí spolupracovat. Inteligentní projekty poskytují svým uživatelům více možností. Možnosti levnějších poplatků. „

Zhao doplnil, že objemy transakcí na Binance Smart Chainu před pár dny dosáhly 10% objemů transakcí Ethereum. Binance Smart Chain byl spuštěn 1. září a Zhao před pár dny oznámil, že spouští investiční fond v hodnotě 100 milionů dolarů, který se bude orientovat na budování projektů na něm postavených.

CZ férově uvedl, že DeFi je rizikovou oblastí a že mnoho DeFi projektů může selhat. ,,Některé mohou nabídnout krátkodobé zisky, ale přicházejí s velkými riziky. Neinvestujte do nich víc než to, o co můžete přijít,“ upozornil zejména retailových investorů.

zdroj: cointelegraph.com

Pokračovat ve čtení

Binance Coin

Binance spouští Launchpool pro „farming“ nových aktiv. Cena BNB prudce vyletěla

Zveřejněno

on

Binance Launchpool

Největší kryptoburza na světě Binance včera představila novou platformu Launchpool, která podle tvrzení Binance umožní uživatelům bezpečné „farmování nových aktiv“ a získávání odměn za staking BNB, BUSD a jiných tokenů.

Binance informovala:

,,Binance je nadšená, že může oznámit spuštění Launchpoolu, nového produktu, přes který budou moci uživatelé získávat tokenové odměny výměnou za staking BNB, BUST a jiných tokenů. První projekt, který bude Launchpad hostovat je Bella Protocol (BEL).

Uživatelé budou moci stakovat své BNB, BUST nebo ARPA tokeny do tří separátních poolů na farmování BEL tokenů na 30 dnů od 9. září 2020 0:00 AM (UTC).“

Burza zároveň informovala, že token BEL bude zalistován 16. září 2020 s obchodními páry BEL / BTC, BEL / BNB, BEL / BUSDT a BEL / USDT.

Staking mincí BNB, BUST a ARPA skrz Launchpad bude možný po kliknutí na sekci „Binance Saving page“ a kliknutím na token, který bude mít uživatel v zájmu stakovat. Následně si vybere službu Launchpool.

Binance tvrdí, že držení BEL tokenu má několik výhod od slev a služby Bella, po staking, hlasovací právo či jiné odměny. Předprodej Bella probíhal mezi soukromými akreditovanými investory.

Po oznámení této novinky výrazně posílila cena kryptoměny Binance Coin, která poskočila v kapitalizaci na 8. místo s růstem o více než 17 procent za posledních 24 hodin (v době psaní článku).

Recenzia Binance: História, skúsenosti, ponuka kryptomien, Binance Coin, bezpečnosť či poplatky

zdroj: cointelegraph.com

Pokračovat ve čtení

Binance Coin

Zhao tvrdí, že na Binance útočí konkurence a vede se proti ní antikampaň

Zveřejněno

on

Changpeng Zhao - Binance

Šéf Binance, čili největší kryptoburzy současnosti Changpeng Zhao obviňuje z nedávných DDoS útoků konkurenční burzy, které se snaží těmito nekalými praktikami poškodit pověst jeho burzy.

Zhao známý také pod zkratkou „CZ“ se tímto způsobem vyjádřil pro Cointelegraph v rozhovoru ze 4. května, v němž uvedl, že DDoS útoky ze dne 29. dubna byly velmi dobře koordinované a jejich cílem bylo vyřadit Binance v některých asijských zemích.

„CZ“ tvrdí, že existují mnohé signály, které naznačují, že tyto útoky přicházejí od konkurence, ale vedle toho poznamenal, že byly pro útočníky nákladnější, než pro samotnou burzu, aby se s nimi poprala.

,,Útoky se soustředily současně na všechny naše veřejné parametry v těchto cílových regionech (Asii). Používáme širokou škálu služeb ukládání do mezipaměti, klastrování a distribuce, abychom optimalizovali výkon přístupu uživatelů ze všech koutů světa. A pro každý region používáme různé kombinace služeb a architektury.“

Šéf Binance upozorňuje, že vůči burze se vede i masivní úmyslně negativní kampaň, přičemž to nejhorší z ní přichází z Číny. ,,Existuje celé odvětví černých médií, které jsou zodpovědné za psaní negativních článků, dokud jim nezaplatíte,“ upozornil.

CZ neuvedl, která konkrétní média myslel, ale toto naznačil: ,,Pokud jste v tomto průmyslu již delší dobu, víte, které to jsou. Do 5 minut od útoků, které měly jen malý dopad, začaly šířit dlouhé rozsáhlé články o tom, jak jsou naše služby nespolehlivé a byly v nich publikovány všechny negativní věci, které můžete o Binance napsat.“

Zhao uvedl, že v době útoků na burzu dosáhla Binance rekordních objemů obchodování za 24 hodin s ekvivalentem 17 miliard dolarů, které překonaly i objemy z vrcholu bullrunu na přelomu let 2017 a 2018.

Recenzia Binance: História, skúsenosti, ponuka kryptomien, Binance Coin, bezpečnosť či poplatky

zdroj: cointelegraph.com

Pokračovat ve čtení

Analýzy

Technická analýza ETH, ADA, BNB (7.2.): Zastaví aktuální rezistence altcoiny?

Zveřejněno

on

analyza-curaj-altcoiny

Kryptonovinky na základě spolupráce s kryptotrejdermi ze slovenské a české scény přinášejí pravidelné aktualizace k situaci na trzích. Dnes se na altcoiny vůči BTC podíval Ing. Jan Čuraj z Crypto Kingdom.

UPOZORNĚNÍ: Informace zveřejněné v tomto článku jsou výhradně informačního charakteru a v žádném případě nejsou investičním poradenstvím nebo obchodním doporučením.

Altcoin vs Bitcoin (BTC)

Než půjdeme rozklíčovat altcoiny, musíme se podívat na aktuální vztah bitcoinu s altcoiny, protože se na trzích něco změnilo. Často můžeš slýchávat, že do trhu jdou nové peníze, jakmile rostou altcoiny zároveň s růstem bitcoinu. Což se děje už několik dní. Všímám si toho, že altcoiny nejdou úplně souběžně s bitcoinem.

  1. Pokud roste bitcoin, tak letí highcaps s mini zpožděním
  2. Pokud roste bitcoin, tak zbylé altcoiny letí nahoru, až v momentě, kdy se bitcoin zastaví a začne konsolidovat
  3. Pokud bitcoin začne padat, padají všechny altcoiny

Z tohoto důvodu je cítit na trzích altcoinů, že nemají pevné základy. Lidi mají strach, že bitcoin vybere svoje zisky.

Kapitalizace altcoinů

Kapitalizace se dostala do rezistentní úrovně kolem 92 mld. USD, ale zároveň na rezistenci rapidně rostou objemy. A i přestože vidíme na daily grafu silnou divergenci mezi CCI a cenou, tak není splněná podmínka, že při divergenci by měly objemy klesat. Tento růst objemů na rezistenci ukazuje spíše to, že trh je velmi silný a půjde přes 100 mld USD.

Kapitalizace altcoinů

Kapitalizace altcoinů

Altcoiny mi aktuálně přijdou roztříštěné ve svých pohybech, a pokud takto letí celá kapitalizace s námi, tak některé altcoiny mají ještě bullish pohyby před sebou. Takže tam může přijít nějaký silný dojezd, pokud se bitcoin přes 10 000 USD zastaví na delší dobu.

Dominance bitcoinu

Nyní se podíváme na dominanci bitcoinu. Na grafu vidíme, že dominance naráží do supportu a zároveň se přibližujeme k trendovce, takže odraz je jen otázkou času. Už teď by nás mělo fascinovat to, že bitcoin roste při poklesu dominance bitcoinu. Nechci vidět, co se stane, až bitcoin poroste spolu s dominancí. Návrat na 70 % je otázkou času.

Denní graf dominance bitcoinu

Denní graf dominance bitcoinu

ETH/BTC

Ještě jsem si dovolil zde rozebrat Ethereum k bitcoinu, který je největší zástupcem kapitalizace altcoinů. A právě Ethereum se chystá dotykem na velmi silnou rezistenci, která pravděpodobně celý pohyb zastaví.

Denní graf ETH/BTC

Denní graf ETH/BTC

Pravděpodobnost poklesu je obrovská po nárazu do rezistence. Dokonce tomu dávám 80-90 %, že se odrazíme zpět do akumulační zony. Takže to spíše vypadá na korekci (stagnaci) altcoinů. Pokud by došlo k impulzi a průrazu, přijde epický pohyb na kryptoměnovém trhu, který spustí silné FOMO. Já jsem zatím skeptický – ale stát se může cokoliv, když je bitcoin před 10 000 USD a FOMO zatím nikde.

ADA/BTC

Cardano je velice bullish hlavně svým silným sentimentem. Aktuálně se tvoří rising wedge s vysokými objemy a čekám jenom průraz této konstrukce vzhůru.

4hodinový graf ADA/BTC

4hodinový graf ADA/BTC

BNB/BTC

Na BNB jsem aktuálně přes 20 % v zisku a dával jsem ho veřejně k nákupu. Prorazili jsme konstrukce 123low a míříme do rezistence. Je tam ještě hodně prostoru pro profity. Aktuálně už bych nenaskakoval – je potřeba sledovat naše signály, abys měl vše včas a nechytal FOMO efekt. BNB má tedy ještě prostor růstu určitě.

4hodinový graf BNB/BTC

4hodinový graf BNB/BTC

Co aktuální obchoduji?

  1. Intradenní obchody na bitmexu (EOS/BTC, ADA/BTC)
  2. Kratší horizont na binance (XLM/BTC, VET/BTC)
  3. Ukončuji velkou pozici na Ethereum
  4. Delší horizont (XRP/USD, BNB/USD)
  5. Zbytek mám v bitcoinu a přidávám napákované pozice

UPOZORNĚNÍ: Informace zveřejněné v tomto článku jsou výhradně informačního charakteru a v žádném případě nejsou investičním poradenstvím nebo obchodním doporučením.

Autor analýzy

Ján Čuraj

Ing. Jan ČurajCryptoKingdom50-50
Tradingu se věnuji 14 let a byl jsem traderem hedgeového fondu v obchodování měnových futures. Aktuálně obchoduji třetím rokem kryptoměny pro Crypto Kingdom a řídím vlastní alternativní fond zaměřený na ruční a robotické obchodování kryptoměn.

Pokračovat ve čtení

Analýzy

Technická analýza altcoinů (3.12.): Podívali jsme se na Binance Coin, Ethereum a Litecoin + ANKETA

Zveřejněno

on

analyza-kalvoda-altcoiny

Náš portál na základě spolupráce s kryptotradery ze slovenské a české scény přináší pravidelné aktualizace k trhu s kryptoměnami. Nejnovějším členem sestavy je autor trading portálu Blockspace Andrej Kalvoda, který vám bude pravidelně přinášet pohled na vysoce kapitalizované altcoiny. 

UPOZORNĚNÍ: Informace zveřejněné v tomto článku jsou výhradně informačního charakteru a v žádném případě nejsou investičním poradenstvím nebo obchodním doporučením.

ETH/USDT

Ethereum nám konečně otestovalo rezistenci kolem 158 USD a zatím vidíme od ceny zamítnutí. V této chvíli jsou tedy dva scénáře, které se mohou stát – buď dokážeme překonat rezistenci, a potom by od Etherea měla přijít pumpa, anebo budeme několik dní/týdů stagnovat pod ní, což by mělo vést k opětovnému navštívení supportu (133-123 USD)

LTC/USDT

U Litecoinu stále sledujeme dva hlavní scénáře, přičemž trh stále nerozhodl, který z nich to bude. 

Diamond bottom: 

Dotvoření bearish struktury: 

BNB/BTC

V anketě minulé analýzy vyhrál po dlouhé době Binance coin, pojďme se na něj tedy podívat. V této chvíli zde ještě nevidím signály, které by napovídaly úplnému dnu. V ideálním případě bych chtěl vidět BNB ještě klesnout do zóny 0,00168-0,00146 BTC. Je to silná konfluence zóna neotestovaných levelů, zároveň PRZ vyznačeného Bat patternu a dalších faktorů.

Toto je cenová hladina, kde bych hledal příležitosti k naskočení do dlouhodobých pozic na BNB.

ANKETA

[Total_Soft_Poll id=“37″]

UPOZORNĚNÍ: Informace zveřejněné v tomto článku jsou výhradně informačního charakteru a v žádném případě nejsou investičním poradenstvím nebo obchodním doporučením.

Autor analýzy

Andrej Kalvoda

blockspace-90-90Andrej Kalvoda
V prostředí tradingu jsem od roku 2015 a poslední dva roky se velmi intenzivně věnuji trhu kryptoměn. Na začátku 2018 jsem založil stránku Blockspace s vizí, že pomocí jednoduchých a přehledných analýz dokážu dopomoct k tomu, aby byla kryptoměnová komunita lépe informovaná. Věřím, že se záměr podařil, protože dnes mám to štěstí pomocí svých analýz pomáhat stovkám lidí každý den.

Pokračovat ve čtení

Binance Coin

Proč padl Binance Coin o 50%? Zhaovi to nedává smysl

Zveřejněno

on

Binance Coin Changpeng Zhao

Šéf největší kryptoburzy na světě Binance Changpeng Zhao přiznal, že propad ceny kryptoměny Binance Coin (BNB) o přibližně 50% oproti jejímu historickému maximu, které dosáhla v červnu tohoto roku, mu nedává příliš smysl.

Zhao konstatoval, že nové služby s nimiž přišla burza Binance a týkají se přímo i této kryptoměny, jako jsou možnosti obchodování s pákou, peer-to-peer obchodování, či futures trading, znamenaly pro Binance silné fundamenty. Proto upřímně nechápe, proč cena BNB během tohoto období padala a nereagovala na novinky v pozitivnějším duchu.

,,Je tu hodně možných vysvětlení, ačkoli žádné z nich mi nedává velký smysl. Ano, došlo k poklesu ceny bitcoinu, hlavního indexu našeho průmyslu. Objevily se i nějaké FUDy, což je běžné. Bez ohledu na to si ale myslím (podle mého předpojatého názoru), že naše výsledky toto všechno převyšují. Cena Binance Coin se přesto snížila. Trhy často matou lidi, dokonce i mě,“ přiznal.

Další coinburn za námi, burze se daří

Chanpgeng Zhao známý také pod zkratkou „CZ“ se k ceně Binance Coin vyjádřil během toho, jak oznámil další úspěšný coinburn této mince. 17. října bylo spálených 2 061 888 BNB v hodnotě přibližně 37 milionů dolarů. V oběhu zůstává už jen 185 474 825 BNB. Coinburn bude probíhat až do momentu, dokud nezůstane na trhu jen 100 000 000 BNB.

K procesu pálení BNB se zavázala burza v rámci whitepaperu této kryptoměny. Pálením se snižuje počet mincí na trhu, čímž se stávají tokeny BNB vzácnější. Burza Binance realizuje tento proces každé čtvrtletí, přičemž na něj využívá 20% svých zisků, kterých se tímto způsobem zbaví.

Třetí kvartál 2019 byl pro Binance vůbec druhý nejvýnosnější v historii. Vydělala během něj zhruba 185 milionů dolarů.

zdroj: cointelegraph.com

Pokračovat ve čtení

Facebook

Populárne

Informácia pre čitateľov / Informace pro čtenáře

SK: Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu., ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.

CZ: Informace na adrese kryptonovinky.com jsou výhradně informačního charakteru a v žádném případě nejsou investiční radou nebo obchodním doporučením. Nejsme obchodní poradci. Portál kryptonovinky.com nenese žádnou odpovědnost za vaše případně finanční ztráty při investici do kryptoměn nebo na jiných trzích. Ačkoliv se věnujeme především tématu kryptoměn, upozorňujeme, že jsou velmi volatilní a proto jsou považovány za rizikovou investici, která může vést k vysokým ztrátám. V žádném případě nejsme zodpovědní za škody, které mohou vzniknout na vašem účtu. Pro skutečné finanční rady kontaktujte svého finančního poradce. Do kryptoměn byste neměli nikdy investovat více peněz, než si můžete dovolit ztratit.

-

Upozornenie / Upozornění

SK: CFD sú komplexné nástroje a nesú vysoké riziko straty finančných prostriedkov spôsobené finančnou pákou. 74% - 89% retailových investorov príde o peniaze pri obchodovaní s CFD. Mali by ste zvážiť, či rozumiete, ako CFD funguje a či si môžete dovoliť vysoké riziko straty vašich peňazí.

CZ: CFD jsou komplexní nástroje a nesou vysoké riziko ztráty prostředků způsobené finanční pákou. 74% - 89% retailové investory přijde o peníze při obchodování s CFD. Měli byste zvážit, zda rozumíte, jak CFD funguje a zda si můžete dovolit vysoké riziko ztráty vašich peněz.

SK: Viac informácii o možných rizikách nájdete tu.
CZ: Více informací o možných rizicích náleznete zde.

-

Kryptonovinky.sk / com © 2021