Connect with us

Kryptoměny

Viceprezident Calibry přirovnal Libru spíše k emailu, než PayPalu

Profilový obrázek

Zveřejněno

on

libra=mail

Viceprezident peněženky Calibra, která je určena pro projekt Facebooku Libra, přirovnal tuto kryptoměnu spíše k emailu, než ke společnosti PayPal, která patří mezi špičku v oblasti online finančních transakcí.

Kevin Weil během konference v Lisabonu zdůraznil, že klíčovým konceptem Libry je interoperabilita, což je základní princip toho, jak funguje email. Zdůraznil, že kterýkoli vývojář nebo podnikatel bude moci budovat peněženku pro Libru a povzbudil tak globální komunitu, aby spolupracovala na interoperabilních protokolech.

,,Vy a já nemusíme spolupracovat při výběru toho, jakého poskytovatele emailových služeb si vybereme před tím, než si navzájem zašleme email. Nemusíme si vybrat, který prohlížeč při tom použijeme, na který web zajdeme. Jde o protokoly a pokud vytvoříte protokol, vše bude interoperabilní. Libra funguje úplně stejně,” vysvětlil.

Pokud jde o období, během kterého očekává spuštění Libry a její adopci, řekl, že půjde o cestu let, možná až desetiletí. Je přesvědčen o tom, že Libra nebude fungovat stejně virálním způsobem, jak sociální sítě a tedy její adopce bude pozvolnější.

Weil také přiznal, že nejlepším obdobím k uvedení Libry na trh by byl rok 2017, kdy vrcholil poslední bitcoinový bullrun. Protože to už není možné, míní, že druhy nejlepší čas je právě teď.

zdroj: cointelegraph.com

Klikněte pro komentář

Váš komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Bitcoin

Instituce pokračují v akumulaci kryptoměn. Nesoustředí se jen na Bitcoin

Profilový obrázek

Zveřejněno

on

By

Ethereum Bitcoin

Během posledního období jsme vás několikrát informovali o rostoucím trendu institucionálního zájmu o investování do kryptoměn v čele s Grayscale Investments. Zprávy byly hlavně v duchu rostoucího zájmu o Bitcoin, ale pravdou je, že Grayscale vedle nejznámější kryptoměny akumuluje stále výraznějším způsobem i Ethereum.

Cointelegraph označil současnou akumulaci Ethereum (ETH) ze strany Grayscale dokonce slovem “agresivní“, protože celkové investice do dvojky na trhu s kryptoměnami měli v tomto roce představovat již 110 milionů dolarů.

Nákupy Ethereum ze strany Grayscale představují za posledních 5 měsíců až 0,4% celkové tržní kapitalizace Ethereum. Generální ředitel Grayscale pro vztahy s investory Reyhaneh Sharif Askar  k tomu poznamenal, že až 38% klientů jejich společnosti má své kryptoměnové portfolio diverzifikované, což znamená, že přes jejich produkty nevlastní jen Bitcoin, ale i jinou kryptoměnu.

Sharif-Askar poznamenal, že Grayscale v současnosti hraje vedoucí úlohu v zabezpečení majetku institucionálních investorů před očekávanou inflací kvůli pandemii koronaviru. ,,Připravili jsme půdu, aby se Bitcoin považoval skrz naše produkty za uložiště hodnoty. Instituce hledají aktiva, která jsou vzácná a která se dají použít jako hedge (zabezpečení) vůči inflaci ve světě,” konstatoval a doplnil povzbudivě: ,,Nikdy předtím jsme neviděli takovou poptávku po našich produktech, jako teď.”

zdroj: cointelegraph.com

Pokračovat ve čtení

Bitcoin

Bitcoin je blízko k situaci, která se stala pouze dvakrát v historii

Profilový obrázek

Zveřejněno

on

By

Bitcoin ťažba

Bitcoin v jednom z důležitých fundamentů vypadá velmi podobně jako v roce 2018, kdy se jeho cena po předchozím bullrunu nacházela “na dně”. Zároveň je na cestě k situaci, která se od jeho vzniku opakovala jen dvakrát. Třetí je na spadnutí.

Řeč je o obtížnosti těžby Bitcoinu, takzvaného “mining difficulty“. Tento parametr se aktualizuje zhruba jednou za dva týdny, každých 2016 vytěžených bloků. Obtížnost se zvyšuje, když stoupá hashrate neboli celková výpočetní síla vynaložená na těžbu nových bloků ze strany těžařů, a naopak snižuje, když hashrate klesá.

Ako funguje ťažba Bitcoinu? Nody, mining difficulty, ekonomická stránka

Po halvingu, který se konal 11. května, se hashrate snížil již dvakrát. Naposledy 4. června, kdy klesl o 9,3%. Předchozí snížení obtížnosti představovalo šest procent. Podobnost s obdobím, kdy Bitcoin stál v roce 2018 jen 3100 dolarů je v tom, že právě v onom období se naposledy a jen podruhé v historii stalo, že se obtížnost Bitcoinu snížila až třikrát v řadě.

Že se tak stane při nejbližší změně mining difficulty potřetí je velmi pravděpodobné. Předběžně výpočty odhadují, že difficulty by se mohla snížit o dalších 7 procent. Kromě prosince 2018 se snížila třikrát v řadě jen v roce 2011.

Třetí snížení obtížnosti by zároveň znamenalo, že trend snižujícího se hashrate na těžbu Bitcoinu pokračuje a že mineři mají po halvingu, který snížil jejich odměnu za vytěžení nového bloku z 12.5 BTC na 6.25 BTC, problémy.

Aktualizace mining difficulty zajišťuje, aby byla síť stále dostatečně bezpečná. Obecně však platí, že čím je hashrate vyšší, tím je Bitcoin bezpečnější. Vyšší hashrate zároveň znamená, že těžaři více důvěřují v růst ceny Bitcoinu, protože na jeho těžbu vynakládají více úsilí a spotřebovávají více energie, čili zvyšují své náklady.

Až čas ukáže, co tato situace přinese. Pokud by se však opakoval rok 2018, dočkali bychom se výrazného růstu ceny. Na to se ale spoléhat určitě nemůžeme.

zdroj: cointelegraph.com

Pokračovat ve čtení

Analýzy

Analýza altcoinů (29.5.): Ethereum, Litecoin, Cardano, TRX a XRP

Profilový obrázek

Zveřejněno

on

ANALYza-altcoiny

Kryptonovinky na základě spolupráce s kryptotrejdermi ze slovenské a české scény přináší pravidelné analýzy vybraných altcoinů. Dnes se na některé podíval Ing. Jan Čuraj z Crypto Kingdom.

UPOZORNĚNÍ: Informace zveřejněné v tomto článku jsou výhradně informačního charakteru a v žádném případě nejsou investičním poradenstvím nebo obchodním doporučením.

My se dneska v analýze podíváme na možné pokračování růstových kanálů u highcaps altcoinů, které by tento rok měly růst rychleji, než samotný bitcoin. Aspoň to tak po halvingu bývá, že highcaps vůči bitcoinu přidávají lehká procenta, která pak vyústí v exponenciální rallye. Pak se přidávají později i další altcoiny.

Kapitalizace altcoinů

Právě se nacházíme na důležité denní rezistenci, která zatím nebyla překonána. Navíc moc místa k horní trendovce nezbývá. Já očekávám návrat kapitalizace altcoinů na 75 mld. USD. To znamená spíše negativní měsíc červen, co se týče zisků na altcoinech. I pohybové indikátory jsou aktuálně překoupené, chce to korekci a na rallye, kde by se ignorovaly indikátory to opravdu ještě není.

Analýza kapitalizace altcoinů

Analýza kapitalizace altcoinů

Ethereum

Ethereum vůči bitcoinu se mi líbí, hlavně ten akumulační výběžek mezi 0,03 – 0,035 sts. Tam se bude ethereum vracet. Nyní kdyby vystřelilo nahoru, tak by se jednalo o zrychlenou konstrukci. To mi přijde zbytečné a očekávám ještě sražení dolů, než přijde ten pohyb na výběžek. Opět CCI aktuálně překoupené. Na druhou stranu nikde není psáno, že nemůže přijít pohyb rovnou. Být na to ve scénářích připraveni.

Analýza ETH/BTC

Analýza ETH/BTC

Litecoin

Litecoin osobně vidím jako nejhorší možný graf na spekulaci highcapovým altcoinů. Nahoru jde velmi pomalu a navíc má před sebou velmi silnou rezistenci. Tento altcoin je v jasném medvědím trendu, kde si tím pomalým pohybem vzhůru vystřelil na denním časovém rámci CCI pekelně vysoko. Tohle je zralé na další pohyb dolů.

Analýza LTC/BTC

Analýza LTC/BTC

Cardano

Cardano díky spuštění Shelley zvedlo razantně svoje objemy s úprkem vzhůru. Nyní jsme téměř bez korekce a je zajímavou otázkou, jestli korekce vůbec přijde. Hrozí totiž až výstřel na akumulační výběžek 1100 sts. Pokud by to Cardano zvládlo, dovolil bych si říct, že tu máme nový velký uptrend. Já jsem k tomu průrazu nahoru zatím skeptický a spíše jsem přikloněný ke korekci. Na pohybových indikátorech už vzniká divergence. Pokud přijde korekce všeobecně na altech, tak Cardano poletí prudce dolů kvůli prodeji spekulantů, kterých tam nyní bude opravdu hodně.

Analýza ADA/BTC

Analýza ADA/BTC

Tron

Tron se nachází těsně od akumulační zóny, proto věřím, že v následujících hodinách dojede tento pohyb až na 185 – 190 sts. Určitě zajímavý pro nějaký ten obchod s pákou.

Analýza TRX/BTC

Analýza TRX/BTC

XRP

Analýzu XRP vidím podobně jako u litecoinu. Graf je ve velmi nepříjemné medvědí náladě. Na přelomu června došlo k zásadnímu odmítnutí ceny a gravitace je tu velmi silná. Pro nějaký vstupy bych určitě ještě počkal, pokud člověk nenakupuje pravidelně každý měsíc.

Analýza XRP/BTC

Analýza XRP/BTC

Závěr analýzy

Aktuálně již nejsme zastáncem agresivních nákupů altcoinů. Mince bitcoinu jsme na altcoinech rozmnožili a nyní budeme spíše vyčkávat na další pohyb bitcoinu. Očekávám spíše sražení cen altcoinů v blízké době.

UPOZORNĚNÍ: Informace zveřejněné v tomto článku jsou výhradně informačního charakteru a v žádném případě nejsou investičním poradenstvím nebo obchodním doporučením.

Autor analýzy

Ján Čuraj

Ing. Jan ČurajCryptoKingdom50-50
Tradingu se věnuji 14 let a byl jsem traderem hedgeového fondu v obchodování měnových futures. Aktuálně obchoduji třetím rokem kryptoměny pro Crypto Kingdom a řídím vlastní alternativní fond zaměřený na ruční a robotické obchodování kryptoměn.

Pokračovat ve čtení

Ethereum

Bloomberg: Je jen otázkou času, kdy Tether (USDT) předběhne Ethereum

Profilový obrázek

Zveřejněno

on

By

Tether Ethereum

Společnost Bloomberg ve své nejnovější červnové zprávě k trhu s kryptoměnami poznamenala, že je jen otázkou času, kdy kapitalizace stablecoinu Tetheru (USDT) předběhne kapitalizaci druhé největší kryptoměny na trhu Ethereum (ETH).

Bloomberg se zároveň domnívá, že růst kapitalizace nejznámějšího stablecoinu amerického dolaru je jedním z nejvýznamnějších faktorů ovlivňujících zhodnocování Bitcoinu.

Trend stoupající kapitalizace Tetheru, který se nedávno stal trojkou na trhu, když předjel kapitalizaci XRP, zároveň označuje za důkaz rostoucí poptávky po držení rezervní měny v podobě amerického dolaru v jeho digitální formě a bez zprostředkovatele.

,,Pokud nedojde k nepravděpodobnému zvratu převládajících trendů, mělo by být jen otázkou času, dokud Tether předčí i Ethereum a obsadí druhé místo v celkové kapitalizaci za Bitcoinem,” konstatoval Bloomberg, který na margo Ethereum dodal, že tato kryptoměna zatím žije ve stínu Bitcoinu a chybí jí její vlastní trakce.

Vypadá to tedy tak, že Bloomberg vnímá Tether jako seriózního a důvěryhodného hráče. My však připomínáme, že má i svou kontroverzní stránku v podobě neuskutečněných auditů, které by potvrdily, že všechny Tether poslané USDT do oběhu jsou opravdu kryté americkými dolary. Jediný nezávislý audit, který byl plánován ještě v roce 2018, totiž společnost Tether zrušila.

Pokračovat ve čtení

Bitcoin

Krypto zprávy dne (4.6.): Odlišné predikce pro další vývoj

Profilový obrázek

Zveřejněno

on

By

bitcoin

Kryptoměny v čele s Bitcoinem zažívají turbulentní období, ale jejich vývoj jde neustále kupředu. Přinášíme vám přehled nejzajímavějších denních zpráv.

Medvědí signál mining poolu či varování Hayese. Kam míří Bitcoin?

Když Bitcoin 1. června překonal hranici 10 tisíc dolarů, byl na nejvyšších hodnotách od únorových maxim. Podle šéfa kontroverzní burzy BitMEX Arthura Hayese to však ještě nepotvrzuje začátek nového bullrunu. Medvědím signálem může být také řízení významného hráče mezi mining pooly. Více jsme se tématu věnovali zde.

Bloomberg: Bitcoin může překonat ATH, přispívá Tether i instituce

Podle respektovaného Bloombergu existují při detailnějším pohledu na Bitcoin mnohé důvody, které naznačují, že by mohl v tomto roce atakovat hranici 20 tisíc dolarů. Otázkou je jen to, zda se mu podaří dosavadní rekord překonat. Bloomberg ve své analýze naznačil, že Bitcoin bude testovat už letos své dosavadní maximum a je možné, že do jeho konce dosáhne až ceny 28 000 USD. Více se dočtete zde.

Kvantová analýza Bitcoinu býky nepotěší, čeká nás nové dno?

Populární Twitter účet CryptoWhale zveřejnil 2. června kvantovou analýzu Bitcoinu, jejímž závěrem je, že v roce 2021 hrozí BTC potenciální pokles ceny až k 2000 dolarům, dokud odstartuje výrazný bullrun v průběhu roku 2022. Jelikož jde o komplikovanou analýzu na pochopení, CryptoWhale přislíbil, že koncem tohoto měsíce k ní dodá 27-stránkový dokument, který detailně vysvětlí model, jakým byla zhotovena. Prohlédnout si ji však můžete zde:

https://twitter.com/CryptoWhale/status/1267920345002106880

“Kryptomama” zůstává v komisi SEC. Trump jí dal zelenou

Hester Peirceová, která si získala v kryptokomunitě přezdívku “Kryptomama” díky jejím pozitivním názorům na Bitcoin a vznikající ekosystém kolem kryptoměn, byla nominována americkým prezidentem Donaldem Trumpem do druhého funkčního období členky americké komise pro cenné papíry a burzu (SEC). Hester se v minulosti snažila pozitivně ovlivnit kryptotrh, volala po jeho samoregulaci a také navrhovala úlevy pro začínající decentralizované projekty. Více se dozvíte v tomto článku.

Pokud se vám líbí naše články, sledujte nás na Facebooku.

Pokračovat ve čtení

Bitcoin

Bloomberg: Bitcoin může překonat ATH, přispívá Tether i instituce

Profilový obrázek

Zveřejněno

on

By

Bloomberg Bitcoin

Podle respektovaného Bloombergu existují při detailnějším pohledu na Bitcoin mnohé důvody, které naznačují, že by mohl v tomto roce atakovat hranici 20 tisíc dolarů. Otázkou je jen to, zda se mu podaří dosavadní rekord překonat.

Bloomberg ve své analýze naznačil, že Bitcoin bude testovat už letos své dosavadní maximum a je možné, že do jeho konce dosáhne až ceny 28 000 USD.

Pandemie koronaviru, dozrávání Bitcoinu jako aktiv, zvyšující se institucionální zájem, zvláště ze strany Grayscale, to jsou prý hlavní hnací síly pro jeho další růst.

Ve zprávě, která poukazuje i na výrazný nárůst trendu akumulace Bitcoin ze strany institucí, které zejména skrze Grayscale skupují množství novovyťažených BTC, je rovněž uvedeno, že by se na trhu s BTC muselo “něco výrazně pokazit”, aby se jeho cena postupně nezvyšovala.

Bloomberg si myslí, že dalším impulsem pro růst Bitcoinu může být i výrazný růst kapitalizace stablecoinu Tether (USDT). Loni v květnu měla jeho kapitalizace strop 4 miliardy dolarů, ale v současnosti je to již více než 10 miliard. Podle Bloombergu to naznačuje vyšší adopci kryptoaktiv.

,,Zájem o digitální spojení s dolarem znamená, že existuje velká poptávka po potřebě obchodovat a uchovávat hodnotu ve světové rezervní měně bez přímého zprostředkovatele. Nemůžeme si pomoci, ale existují zde paralely s historií a přijetím papírových peněz. Dnešní svět se rychle pohybuje směrem k digitalizaci.”

zdroj: cointelegraph.com

Pokračovat ve čtení

Bitcoin

“Kryptomama” zůstává v komisi SEC. Trump jí dal zelenou

Profilový obrázek

Zveřejněno

on

By

Hester M. Peirceová

Hester Peirceová, která si získala v kryptokomunitě přezdívku “Kryptomama” díky jejím pozitivním názorům na Bitcoin a vznikající ekosystém kolem kryptoměn, byla nominována americkým prezidentem Donaldem Trumpem do druhého funkčního období členky americké komise pro cenné papíry a burzu (SEC).

Bílý dům dostal dohromady 10 nominací, z nichž stáhl jen jednu. Peirce však prošla tímto výběrovým sítem a tak může pokračovat ve své činnosti v SEC. V poslední době se v souvislosti s kryptoměnami zviditelnila zejména návrhem pro vznik jakéhosi “bezpečného přístavu pro decentralizované tokenové projekty”, které by měly mít po vzniku příležitost tři roky budovat svůj projekt a přilákat do něj účastníky, dokud se na ně budou vztahovat nařízení SEC.

Peirce se zviditelnila i kritikou svých kolegů, kteří odmítají schválit ETF na Bitcoin. Když naposledy odmítli žádost od Wilshire Phoenix z New Yorku nesouhlasila s tím a konstatovala, že její kolegové odmítají poskytnout americkým investorům přístup k bitcoinu (BTC).

Dříve je zas upozornila, že musí přehodnotit svůj postoj k novým technologiím, ale druhým dechem přiznala, že schválení ETF na Bitcoinu může v důsledku jejich staromódního přístupu trvat dalších 25 let. V minulosti se také intenzivně zasadila o samoregulaci kryptotrhu a dá se předpokládat, že v dalším funkčním období bude pokračovat ve svém úsilí pomáhat adopci této technologie v USA.

zdroj: cointelegraph.com

Pokračovat ve čtení

Bitcoin

Medvědí signál mining poolu či varování Hayese. Kam míří Bitcoin?

Profilový obrázek

Zveřejněno

on

By

Bitcoin medveď

Když Bitcoin 1. června překonal hranici 10 tisíc dolarů, byl na nejvyšších hodnotách od únorových maxim. Podle šéfa kontroverzní burzy BitMEX Arthura Hayese to však ještě nepotvrzuje začátek nového bullrunu.

,,Bitcoin je zpět nad 10 tisíc dolary. Se vším kolem, co se děje ve světě, může klidně rychle vyskočit i na 20 tisíc USD. Kupujte Bitcoin,” oslavoval v onom momentě překonání silné psychologické bariéry jeden z nejznámějších krypto YouTuberů Ivan on Tech.

Jeho radost byla však zřejmě poněkud předčasná, protože Bitcoin předvedl “dokonalého Barta” a po uklidnění trhu se vrátil zhruba tam, kde byl před výstřelem nad 10 000 USD.

Tento propad se připisuje největšímu neznámému mining poolu, který generoval od 20. května celkově pátý největší hashrate. Několik analýz naznačuje, že v momentě, kdy Bitcoin vyskočil na 5-ciferní hodnotu, přesunul tento pool svých vytěžených Bitcoinů na burzu a prodal je. Tím způsobem “zařídil” výrazný pád hodnoty BTC zpět na čtyřmístné hodnoty.

Potvrdila to i analýza společnosti Glassnode, která naznačila, že rychlý prodej množství BTC může být znakem toho, že tento významný těžař jednoduše nevěří v současný růst hodnoty Bitcoinu a v to, že je udržitelný. ,,Těžaři hrají v ekosystému Bitcoinu významnou roli. Pochopit jejich chování dává investorům moc v tom smyslu, že získávají mnohem lepší přehled o hnacích silách tohoto trhu,” uvedla zpráva Glassnode upozorňujíce, že tento krok vedoucí k prodeji množství Bitcoinů může být medvědím signálem pro nejbližší období.

Před předčasnými oslavami varuje i CEO burzy BitMEX Arthur Hayes, který upozornil, že ,,tento růst není skutečný, dokud Bitcoin nepřekoná hodnotu 15 tisíc dolarů.” Přesto však stále stojí za svou predikcí, že do konce roku posílí Bitcoin na $ 20 000 .

Hayes nevysvětlil, proč určil jako významnou úroveň právě 15 tisíc dolarů. Můžeme se však domnívat, že to souvisí s loňským stropem 14 000 USD, čímž by ho překonal.

Portál CryptoSlate odvolávající se na své analytiky uvedl, že pro případné další pokračování růstu ceny by bylo pro Bitcoin důležité usadit se nad supportem okolo úrovně 10 500 USD. S touto tezí se shodují například i analytici z Fundstrat Advisors, kteří upozornili, že pokud Bitcoin překročí tuto úroveň, vytvoří “dvě výšší high” – překoná tím totiž loňskou “Xi Pump” (výstřel ceny po oznámení čínského prezidenta o podpoře blockchainu) a také únorovou nejvyšší cenu.

zdroj: cryptoslate.com

Pokračovat ve čtení

Analýzy

Analýza Bitcoinu (4.6.): Přikláním se k pohybu do strany, dostanou šanci alty?

Juraj Stoklasa

Zveřejněno

on

analyza-bitcoin

Náš portál na základě spolupráce s kryptotradery ze slovenské a české scény přináší pravidelné aktualizace k Bitcoinu, které občas doplní i o zajímavé altcoiny. Dnes se na Bitcoin podíval podrobněji Juraj Stoklasa z Trader 2.0.

Informace zveřejněné v tomto článku jsou výhradně informačního charakteru a v žádném případě nejsou investiční radou nebo obchodním doporučením.  Do kryptoměn nikdy neinvestuje více, než si můžete dovolit ztratit.

Bitcoin

Keď sa pozrieme na 4H graf , vidíme prerazenie trianglu, ktorý sme formovali takmer 25 dní. Nakoniec prišla silná sviečka hore, prerazili sme daný triangel, ale v zápätí prišiel ,,bart“ patern a znovu sme išli dole. Tieto nechutné štruktúry je veľmi obtiažne obchodovať. V tomto prípade nevieme povedať, či k danému rastu došlo prostredníctvom likvidácií stopiek traderov, ktorí mali otvorené shorty, alebo sa s grafom zahrala nejaká veľryba. Obe možnosti môžu byť správne.

Tak či tak, momentálne sa nachádzame stále nad trianglom. Od tohto sa budeme teraz odrážať. Pokiaľ by sme sa tam dokázali udržať, či už vo forme mierneho rastu, alebo pohybu do strany, mohol by to byť dostatočný signál nato, že budeme pokračovať smerom hore. Momentálne potrebujeme počkať aspoň jeden/dva dni, kam sa budeme pohybovať..Osobne by som sa priklonil k pohybu do strany a myslím, že do konca týždňa dostanú šancu altcoiny.

Ak sa pozrieme na 1D graf, vidíme, že zóna v okolí 10400 dolárov je extrémne silná. Aby sme mohli definitívne začať uvažovať o bull markete, potrebujeme sa dostať nad túto hodnotu a udržať sa nad aspoň niekoľko dní. Do tohto momentu je zatiaľ stále priskoro hovoriť, že pôjdeme dlhodobo UP. Ešte stále je v hre silné zosekanie smerom nadol.

 

Dominancia

Tu sa dnes pozrime na 1D graf. Na tomto grafe vidíme, že sa blížime k dlhodobej modrej trendovke. Osobne predpokladám, že sem by mala prísť čoskoro reakcia. Ak by prišlo k odrazu, mali by sme pokračovať  minimálne na hodnoty 68,5 až 69 %. Naopak ak by prišiel silný prieraz smerom dole, pre Bitcoin by to bolo veľmi zlé. Toto by som ale zatiaľ nerozoberal. Skôr sa prikláňam momentálne k odrazu a postupnému rastu na vyššie spomenuté hodnoty. V tejto dobe môže Bitcoin ale kľudne klesať, zatiaľ čo dominancia bude naberať na sile. Toto sa dá taktiež pozrieť na grafoch z minulosti.

Do konca tohto týždňa by mohlo rozuzlenie, kam sa z dlhodobejšieho hľadiska pohneme.

 

Altcoin market cap

Tu by som sa pozrel na 4H graf. Tu vidíme, že sa nám nakoniec podarilo preraziť zónu v oblasti 85 miliárd, ktorú som naposledy spomínal ako veľmi silnú. Priznám sa, že osobne som tomu nedával veľké šance a skôr predpokladal pokles. Trh nás ale prekvapil a začali sme rásť.

Čo by sme teda vedeli vyčítať s aktuálneho grafu? Podobne ako na grafe BTC, aj tu môžeme vidieť ukážkový ,,BART“ patern. Ak by sme mali pokračovať v raste, potrebovali by sme potvrdiť prerazenú zónu ako support a vytvoriť vyššie high.

Pri pohľade na graf by sme mohli povedať, že dané potvrdenie už prebehlo a budeme pokračovať hore. Danú zónu sme otestovali, vytvorili vyššie high, znovu otestovali a momentálne jemne rastieme. Osobne momentálne predpokladám istý čas pohyb do strany v okolí 90 miliárd dolárov a šancu dostanú skôr malé altcoiny.

Taktiež si myslím, že pokiaľ sa udržíme v znázornenom kanáli, mali by sme pokračovať postupne smerom hore.

Ak si pozrieme navyše aj trendovku na RSI, aj tam by sme zatiaľ mali pokračovať smerom hore.

Informace zveřejněné v tomto článku jsou výhradně informačního charakteru a v žádném případě nejsou investiční radou nebo obchodním doporučením.  Do kryptoměn nikdy neinvestuje více, než si můžete dovolit ztratit.

Autor analýzy

Juraj Stoklasa

Trader 2.0Juraj Stoklasa
Trader projektu zameraného na obchodovanie kryptomien  Trader 2.0. 

 

Pokračovat ve čtení

Bitcoin

Krypto zprávy dne (3.6.): Způsobil pád Bitcoinu neznámý pool?

Profilový obrázek

Zveřejněno

on

By

bitcoin

Kryptoměny v čele s Bitcoinem zažívají turbulentní období, ale jejich vývoj jde neustále kupředu. Přinášíme vám přehled nejzajímavějších denních zpráv.

Způsobil poslední propad ceny Bitcoinu neznámý mining pool?

Generální ředitel společnosti CrpytoQuant Ki Young Ju tvrdí, že poslední výrazný propad ceny Bitcoinu, který následoval poté, co Bitcoin dosáhl hodnoty 10 tisíc dolarů, mohl způsobit největší neznámý mining pool, který buď kapituloval, nebo se rozhodl prodat své zásoby. Jak upozornil od 20. května, kdy generoval pátý nejvyšší hashrate, přesunul ze svých zásob 12 571 BTC. ,,Mining pooly nepřesouvají své Bitcoiny, pouze pokud se je rozhodnou prodat. Každý miner má odlišný způsob správy svých Bitcoinů. Významné pooly je posílají na burzy periodicky, a tento největší neznámý mining pool přesunul své Bitcoiny pouze v momentě, kdy Bitcoin dosáhl svého vrcholu,” uvedl. Jak doplnil Cointelegraph, nemusí to nutně znamenat, že daný pool kapituloval. Možná se jen rozhodl prodat své BTC v čase, kdy považoval cenu Bitcoinu za dostatečně vysokou na to, aby generoval požadované zisky. (Cointelegraph.com)

Adam Back: Bitcoin nepotřebuje instituce, aby stál $ 300 000

Adam Back stojící v čele společnosti Blockstream tvrdí, že tištění peněz centrálními bankami přitáhne retailové investory k Bitcoinu a do pěti let posune hodnotu této kryptoměny nad 300 tisíc amerických dolarů. Back se tak vyjádřil během rozhovoru pro Bloomberg, ve kterém opět popřel, že je Satoshi Nakamoto, což je jedna z, v poslední době, nejpopulárnějších teorií o totožnosti záhadného tvůrce Bitcoinu. Více se dozvíte zde.

Buterin: Kryptokomunita musí změnit způsob uvažování, tato krize je jiná než v roce 2008

Spoluzakladatel druhé nejpopulárnější kryptoměny Ethereum (ETH) Vitalik Buterin tvrdí, že současná rozbíhající se krize je výrazně odlišná od globální finanční krize z roku 2008, během níž vznikl Bitcoin. Kryptoměny a komunita kolem nich se tomu musí odpovídajícím způsobem přizpůsobit a změnit své myšlení. Více o jeho zajímavých názorech na aktuální téma se dočtete zde.

Charles Hoskinson nechápe, proč Vitalik Buterin ignoruje Cardano

Charles Hoskinson, který stál při vzniku Ethereum (ETH) a aktuálně stojí v čele Cardano (ADA), přiznal, že ho mrzí ignorance Vitalika Buterina (ETH) vůči jeho projektu, přestože k jiným konkurenčním blockchainůům se vyjadřuje poměrně často. Přitom všechny případy použití, které vyvinulo Cardano, si může osvojit i Ethereum, protože celý ekosystém je open-source. Více se dočtete v tomto článku.

Pokud se vám líbí naše články, sledujte nás na Facebooku.

Pokračovat ve čtení

Populárne

Informácia pre čitateľov / Informace pro čtenáře

SK: Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu., ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.

CZ: Informace na adrese kryptonovinky.com jsou výhradně informačního charakteru a v žádném případě nejsou investiční radou nebo obchodním doporučením. Nejsme obchodní poradci. Portál kryptonovinky.com nenese žádnou odpovědnost za vaše případně finanční ztráty při investici do kryptoměn nebo na jiných trzích. Ačkoliv se věnujeme především tématu kryptoměn, upozorňujeme, že jsou velmi volatilní a proto jsou považovány za rizikovou investici, která může vést k vysokým ztrátám. V žádném případě nejsme zodpovědní za škody, které mohou vzniknout na vašem účtu. Pro skutečné finanční rady kontaktujte svého finančního poradce. Do kryptoměn byste neměli nikdy investovat více peněz, než si můžete dovolit ztratit.

-

Upozornenie / Upozornění

SK: CFD sú komplexné nástroje a nesú vysoké riziko straty finančných prostriedkov spôsobené finančnou pákou. 74% - 89% retailových investorov príde o peniaze pri obchodovaní s CFD. Mali by ste zvážiť, či rozumiete, ako CFD funguje a či si môžete dovoliť vysoké riziko straty vašich peňazí.

CZ: CFD jsou komplexní nástroje a nesou vysoké riziko ztráty prostředků způsobené finanční pákou. 74% - 89% retailové investory přijde o peníze při obchodování s CFD. Měli byste zvážit, zda rozumíte, jak CFD funguje a zda si můžete dovolit vysoké riziko ztráty vašich peněz.

SK: Viac informácii o možných rizikách nájdete tu.
CZ: Více informací o možných rizicích náleznete zde.

-

Kryptonovinky.sk © 2019
Kryptonovinky.com © 2019

Tvorba web stránok - TOSTAD.sk

-