Connect with us

Kryptoměny

VIDEO: TOP10 zajímavostí o firmě SpaceX, která chce dostat lidi na Mars

Zveřejněno

on

Společnost SpaceX, v jejímž čele stojí respektovaný podnikatel, vědec a vizionář Elon Musk, patří mezi nejvíce fascinující firmy světa. Viz video o 10 zajímavých faktech, které by měl znát každý fanoušek „výletů do vesmíru“ a od historie této společnosti, která byla svého času velmi blízko k absolutnímu bankrotu (což mohlo způsobit i krach automobilky Tesla), až po vyvinutí v současnosti nejsilnější rakety světa Falcon Heavy, no a až po budoucnost, která je spojována s cestou na Mars a do dalekého vesmíru pomocí vesmírné lodi Starship.

Klikněte pro komentář

Váš komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Bitcoin

Mnuchinovi to nevyšlo. O osudu návrhu FinCENu se rozhodne až za nové vlády

Zveřejněno

on

bitcoin

Téma regulací kryptoměn se stalo v posledním období mimořádně horkým. Zatímco v americkém kongresu se mluví o zákonu s názvem Stable Act, který je zaměřen na stablecoiny, SEC žaluje Ripple za prodej necertifikovaných cenných papírů (XRP) a šéfka ECB Lagardeová volá po celosvětové regulaci Bitcoinu, tak velkou pozornost vzbuzovala i snaha Ministra financí USA Stevena Mnuchina prosadit za pomoci FinCEN (Financial Crimes Enforcement Network) zákon, který by skrz zrychlené řízení vyžadoval od burz identifikaci soukromých kryptoměnových peněženek, na které se realizují transakce.

Steven Mnuchin a Ministerstvo financí se snažili toto nařízení za pomoci FinCENu prosadit dříve, než Mnuchinovi skončí po příchodu administrativy Joea Bidena funkční období. Docílit toho chtěli zrychleným řízením s krátkou 15-denní lhůtou na veřejné připomínkování (na rozdíl od standardních 60 dní). Zkráceně řízení se přitom běžně aplikuje pouze v případech, že se jedná o vážná ohrožení zájmů a bezpečnosti USA (v tom případě vyvstává otázka, na co Mnuchin čtyři roky čekal).

Dobrou zprávou je, že i díky přes 7500-připomínkám k tomuto návrhu, které byly adresovány FinCenu, se jeho schválení ve zkráceném řízení nakonec nepodaří realizovat a návrh tak nakonec zůstane „v rukou“ budoucí vlády. FinCEN totiž oficiálně oznámil, že nechává na připomínkování dalších 45 dní.

Jinak řečeno o budoucnosti tohoto návrhu z dílny Stevena Mnuchina, rozhodne až nové vedení. Ministryní financí by se měla stát Janet Yellenová, jejíž názor na tuto problematiku zatím není veřejně znám, ale kryptoměnová komunita doufá, že celý návrh přehodnotí a přijde s vlastním, snad méně šokujícím řešením.

zdroj: cointelegraph.com

Pokračovat ve čtení

Bitcoin

Kauza Tether: Je stablecoin USDT krytý i Bitcoinem?

Zveřejněno

on

Bitcoin vs. Tether (USDT)

O podezření, že nejznámější stablecoin Tether (USDT), tedy kryptoměna, která kopíruje hodnotu vůči americkému dolaru v poměru 1: 1, ve skutečnosti není krytý na 100% americkými dolary, jsme psali na webu Kryptonovinky už mnohokrát.

Toto téma je horké i v posledních dnech, protože soudní spor mezi newyorskou prokuraturou (NYAG) a firmou iFinex (která je matkou firmy Tether a také burzy Bitfinex) se dostává do důležité fáze. Za významný se považuje právě dnešní den 15. leden 2021. Jde totiž o datum, kdy by měl iFinex prokurátorovi vysvětlit, jakým způsobem a v rámci jakých procesů jsou Tethery (USDT) v oběhu opravdu kryté americkými dolary – doložit by měl bankovní výpisy a všechny ostatní s tím související dokumenty včetně informací o obchodování USDT na burze Bitfinex.

(Soudní spor mezi newyorskou prokuraturou (NYAG) a iFinex započal již v květnu 2019. Důvodem je podezření, že iFinex použil 850 milionů dolarů z účtu firmy Tether, aby jimi pokryl ztráty burzy Bitfinex).

Je Tether krytý i Bitcoinem?

Portál Decrypt mezitím přišel s informací, podle níž bahamská banka Deltec, která Tetheru spravuje nemalou část dolarových rezerv stablecoinu USDT (tedy zabezpečuje jeho krytí), oznámila, že má i nemalou pozici v Bitcoinu. Potvrdil to šéf banky Hugo Rogers, který uvedl: ,,Nakoupili jsme Bitcoin pro naše klienty, když stál kolem 9300 dolarů, takže se nám v roce 2020 opravdu dařilo. Očekáváme, že v tomto trendu na základě krize likvidity (bitcoinu) se nám bude dařit i dál.“

Informace o tom, že Deltec vlastní nemalou pozici v Bitcoinu však vyvolala spekulace, zda zmíněné USDT v oběhu nejsou náhodou kryty z části právě Bitcoinem.

Firma Tether už dříve na své stránce upravila informace o tom, jakým způsobem kryje USDT. Zatímco v minulosti bylo uvedeno, že všechny USDT v oběhu jsou kryty přímo americkými dolary v poměru 1: 1, po aktualizaci této informace víme jen to, že jsou kryty „firemními rezervami“. To znamená, že USDT v oběhu mohou být kryty například i jinými aktivy, návratovými půjčkami a kdoví, možná i Bitcoinem.

Tether naposledy zveřejnil transparentní update krytých USDT 1. června 2018 (ve skutečnosti však nezávislý audit nikdy neabsolvoval pozn.red). V té době ukázal dokumenty, na jejichž základě deklaroval krytí 2,55 miliardy USDT v oběhu. V současnosti je však kapitalizace Tetheru již přes 24 miliard, tedy desetinásobně vyšší.

Aby bylo uvedeno na správnou míru, banka Deltec nijak nepotvrdila, že Bitcoiny, které má v úschově, patří právě Tetheru. Mezi klienty této banky patří totiž například i krypto derivátová směnárna FTX.

Tether (USDT) je dlouhodobě terčem kritiky a obav kryptoměnové veřejnosti. Pokud by se prokázalo, že USDT v oběhu nejsou plnohodnotně kryté dolary, nebo jinými aktivy, které by zajišťovaly jejich krytí v plné míře, mohlo by to totiž mít negativní dopad na celý trh.

Na druhou stranu však třeba uvést, že ačkoliv je Tether největším stablecoinem a třetí největší kryptoměnou na trhu podle tržní kapitalizace, tak jeho celková hodnota v oběhu je stále jen zhruba na úrovni tří procent kapitalizace Bitcoinu. Otřásl by se tedy v základech moloch jako Bitcoin, kdyby měl Tether problém?

zdroj: decrypt.co

Pokračovat ve čtení

Ethereum

Ethery mizí z burz. Může cena vyletět až na $20 000?

Zveřejněno

on

ethereum

V souvislosti s kryptoměnou Ethereum se objevuje stále více pozitivních fundamentů dá se říci, že ke zvýšenému potenciálu výrazného růstu hodnoty dvojky na trhu přispěl svými nedávnými vyjádřeními i respektovaný investor Raoul Pal.

Šéf společnosti Real Vision, který už loni upravil své investiční portfolio tak, že 98% přeskupil do Bitcoinu a Ethereum, totiž před pár dny naznačil, že cenový vývoj Ethereum mu mimořádně nápadně připomíná Bitcoin v úvodu roku 2017. Vzhledem k respektu, který si Rauol Pal vybudoval mezi investory, se jeho vyjádřením přikládá poměrně velká vážnost.

,,Wow, to opravdu? Ethereum je identické v ceně i struktuře v momentě, kdy má ve srovnání s Bitcoinem stejný počet aktivních adres? Myslel jsem si, že je to jen bezcenný shitcoin ???,“ zeptal se nejprve na Twitteru a následně v dalším „tweetu“ doplnil zajímavý údaj: ,,Tržní strop Ethereum roste ještě rychleji, než u Bitcoinu (od momentu dosažení 1 milionu aktivních adres).“

Zatímco Bitcoin si získává na popularitě díky stále častěji zmiňovanému přirovnávání k hedgeu vůči inflaci, Ethereum je ekosystém, na kterém se budují zajímavé decentralizované projekty. Obrovský potenciál podle mnoha odborníků dřímá zejména v DeFi sektoru. Dokonce to tento týden naznačil i šéf amerického regulátora bank OCC Brian Brooks.

,,Nazývejte mě bláznem, ale pevně věřím, že Ethereum do roka až dvou dosáhne ceny 10 až 20 tisíc dolarů. A tentokrát absolutně zaslouženě. Ethereum se pevně etablovalo a stává se univerzální vrstvou pro vypořádání hodnot na internetu vedle toho, jak je hodnota ETH krytá maximálním poměrem poptávky a nabídky,“ uvedl na Twitteru ETH developer antiproszntechis.eth.

Hodleři stahují ETH z burz

V souvislosti s Ethereum se však nemusíme bavit o potenciálním růstu ceny pouze na základě vyjádření pár respektovaných osobností. Silným bullish signálem jsou i konkrétní čísla, která naznačují velký potenciál.

Analytická platforma CryptoQuant upozornila, že na burzách se aktuálně nachází jen 8,1 milionu ETH, což je o 27% méně Etherů, než bylo dva dny dozadu. Alex Saunders na Twitteru zas doplnil, že jen za posledních několik hodin kleslo množství ETH na burzách z 10 milionů na osm. ,,Protože v dlouhodobějším horizontu se očekávají ceny 5, 10 a 20 tisíc dolarů za Ethereum tak silně pochybuji, že hodleři budou nyní prodávat ETH za tisíc nebo dva tisíce dolarů, „doplnil.

Ve zkratce to znamená hlavně to, že ethery v rychlém tempu stahují z burz na soukromé peněženky, což je znakem, že jejich držitelé je neplánují v dohledné době prodávat (což vytváří tlak na stranu nabídky a potenciál dalšího růstu ceny).

Trend výběrů ETH z burz není zcela nový. Analytická platforma Glassnode uvedla, že současné množství ETH na burzách je nejníže od července 2018. Aktuálně jde jen o sedm procent celkové nabídky. Nuž a doplňujeme ještě jedno zajímavé číslo – od května 2020, kdy bylo na burzách rekordních 14,1 milionu ETH, klesl jejich počet na burzách o 42,5%.

Saunders k těmto číslům doplnil: ,,Všichni víme, co se stalo, když začala poptávka převyšovat nabídku u Bitcoinu. Jeho cena se za 90 dní zvýšila čtyřnásobně.“

Poukázal tím na to, že množství Bitcoinů na burzách kleslo od března 2020 o 21% a od října 2020, kdy začal prudký růst ceny BTC z 12 000 USD na 40 000 USD o 4,5%. Aktuálně na základě dat Glassnode je k dispozici na obchodování jen 22% stávajících BTC. Zbývajících 78% je takříkajíc nelikvidních – připadají hodleři, kteří s nimi dlouhé období vůbec nehýbou a adresám, na kterých se nacházejí Bitcoiny, ke kterým se ztratil přístup.

zdroj: cointelegraph.com, cointelegraph.com

Pokračovat ve čtení

Bitcoin

Čísla Grayscale podtrhují silný institucionální zájem o Bitcoin

Zveřejněno

on

Reklama Grayscale

Společnost Grayscale Investments, která je největším institucionálním držitelem Bitcoinů, které následně zprostředkovává skrz své investiční produkty regulovaným způsobem dalším institucím, zveřejnila výsledky svého hospodaření za čtvrtý kvartál 2020. Vyplývá z nich, že poptávka po Bitcoinu nebyla ze strany institucí nikdy tak obrovská, jako právě v onom období.

Institucionální investoři v Q4 akumulovaly skrz Grayscale rekordní počet Bitcoinů, ale i Etherů (ETH). Celková hodnota investic do produktů Grayscale činila 3,3 miliardy dolarů, což se promítlo do průměrného týdenního přílivu čerstvého kapitálu v hodnotě 250,7 milionu dolarů. Je to trojnásobek nárůstu oproti třetímu kvartálu, kdy produkty Grayscale naakumulovaly 1,05 miliardy USD.

Pokud jde o samotný Bitcoin a tedy produkt Grayscale Bitcoin Trust (GBTC), týdně do něj proudilo 217,1 milionu dolarů. U Ethereum šlo o institucionální investice v hodnotě 26,3 milionu USD.

Grayscale uvedla, že ve čtvrtém čtvrtletí tvořily institucionální investice 93% všech investic do těchto produktů, což je také nárůst oproti třetímu kvartálu, kdy šlo o 84% nového kapitálu.

Za celý rok bylo do produktů Grayscale investováno 5,7 miliardy dolarů. To je více než čtyřnásobek hodnoty, kterou předtím Grayscale nakumulovala mezi lety 2013 a 2019.

Zájem institucí zřejmě pokračuje

Koncem prosince jsme vás informovali, že Grayscale dočasně pozastavila možnost dalších institucionálních investic do GBTC, což je standardní proces v rámci období, kdy mohou instituce po 6měsíční fixaci prodávat své GBTC drobným investorům skrz zprostředkovatelské platformy. Od 11. ledna však mají instituce dveře k produktu GBTC opět otevřené a zdá se, že tuto příležitost naplno využily.

Grayscale totiž potvrdila, že do svého portfolia nakoupila dalších 4 618 BTC v současné hodnotě kolem 182 milionů dolarů, což znamená, že při součtu této hodnoty a výkazu za rok 2020 má aktuálně ve zprávě hodnotu převyšující 27 miliard dolarů.

Analytická platforma Glassnode upozornila, že od července 2020 se dostává na burzy zhruba jen třetina nově vytěžených BTC. Jelikož od květnového halvingu se denně vytěží v průměru jen okolo 900 BTC, znamená to, že na prodej na burzy se dostane denně jen 300 nových BTC. To podtrhuje zmiňovanou krizi nabídky a likvidity BTC.

Během stejného období pouze Grayscale nakoupila 224 930 BTC a aktuálně má pod kontrolou přes 570 000 BTC. Nuž a že krize likvidity a nabídky není jen spekulace naznačuje i oznámení brokera eToro, který musel dočasně omezit možnost obchodování Bitcoinu z prostého důvodu, že jich měl na prodej málo.

zdroj: cointelegraph.com

Pokračovat ve čtení

Kryptoměny

Krypto zprávy dne (15.1.): Malé vítězství, poptávka po Bitcoinu a bullish Ethereum

Zveřejněno

on

Bitcoin výhra

Kryptoměny v čele s Bitcoinem zažívají prosperující období a jejich vývoj jde neustále kupředu. Přinášíme vám přehled nejzajímavějších denních zpráv.

Mnuchinovi to nevyšlo. O osudu návrhu FinCENu se rozhodne až za nové vlády

Téma regulací kryptoměn se stalo v posledním období mimořádně horkým. Zatímco v americkém kongresu se mluví o zákonu s názvem Stable Act, který je zaměřen na stablecoiny, SEC žaluje Ripple za prodej necertifikovaných cenných papírů (XRP) a šéfka ECB Lagardeová usiluje o celosvětovou regulaci Bitcoinu, tak velkou pozornost vzbuzovala i snaha Ministra financí USA Stevena Mnuchina prosadit za pomoci FinCENu (Financial Crimes Enforcement Network) zákon, který by skrz zrychleně řízení vyžadoval od burz identifikaci soukromých kryptoměnových peněženek, na kterýchse realizují transakce. Tento návrh má však podle čerstvých informací nejistý osud a důležité je, že světlo světa nespatří během funkčního období Mnuchina. Více se dozvíte v tomto článku nebo v našem videu:

Kauza Tether: Je stablecoin USDT krytý i Bitcoinem?

O podezření, že nejznámější stablecoin Tether (USDT), tedy kryptoměna, která kopíruje hodnotu vůči americkému dolaru v poměru 1: 1, ve skutečnosti není krytý na 100% americkými dolary, jsme psali na webu Kryptonovinky už mnohokrát. Toto téma je horké i v posledních dnech, protože soudní spor mezi newyorskou prokuraturou (NYAG) a firmou iFinex (která je matkou firmy Tether a také burzy Bitfinex) se dostává do důležité fáze. Za významný se považuje právě dnešní den 15. leden 2021. Navíc se spekuluje, zda část USDT v oběhu není kryta právě Bitcoinem. Otevřete si tento článek pokud chcete vědět víc, nebo se podívejte naše video:

Ethery (ETH) mizí z burz. Může cena vyletět až na $ 20 000?

V souvislosti s kryptoměnou Ethereum se objevuje stále více pozitivních fundamentů dá se říci, že ke zvýšenému potenciálu výrazného růstu hodnoty dvojky na trhu přispěl svými nedávnými vyjádřeními i respektovaný investor Raoul Pal. Ještě zajímavější než cenové predikce však vypadají informace o prudkém odlivu Etherů z burz, což je mimořádně silný bullish signál. Více se dočtete v tomto článkum nebo dozvíte z našeho videa:

Čísla Grayscale podtrhují silný institucionální zájem o Bitcoin

Společnost Grayscale Investments, která je největším institucionálním držitelem Bitcoinů, které následně zprostředkovává skrz své investiční produkty regulovaným způsobem dalším institucím, zveřejnila výsledky svého hospodaření za čtvrtý kvartál 2020. Vyplývá z jejich, že poptávka po bitcoinu nebyla ze strany institucí nikdy tak obrovská, jako právě v onom období. Institucionální investoři v Q4 akumulovaly skrz Grayscale rekordní počet Bitcoinů, ale i Etherů (ETH). Celková hodnota investic do produktů Grayscale činila 3,3 miliardy dolarů, což se promítlo do průměrného týdenního přílivu čerstvého kapitálu v hodnotě 250,7 milionu dolarů. Tématu jsme se podrobněji věnovali v tomto článku, ale i v našem videu:

Pokud se vám líbí naše články sledujte nás na Facebooku a také na našem YouTube.

Pokračovat ve čtení

Analýzy

Video analýza Litecoin (15.1.): Kdy se probudí spící gigant?

Zveřejněno

on

Analýza Litecoin

Kryptonovinky na základě spolupráce s kryptotrejdermi ze slovenské a české scény přináší pravidelné aktualizace kryptoměn. Dnes se na kryptoměnu Litecoin podíval Ing. Jan Čuraj z Crypto Kingdom.

UPOZORNĚNÍ: Informace zveřejněné v tomto článku jsou výhradně informačního charakteru a v žádném případě nejsou investičním poradenstvím nebo obchodním doporučením.

Podle aktuálních google trendů si drží Litecoin poměrně vysokou pozici oblíbenosti, avšak cena Litecoinu vůči dolaru zatím dostává dost pozadu za většinou ostatní kryptoměn. V Dnešní video analýze se podíváme právě na technické analýzu litecoinu vůči bitcoinu i dolaru a souhrn zajímavý fundamentálních zpráv, které by měly ovlivnit cenu Litecoinu.

Litecoin video-analýza

V technické analýze nalezeš spotový nákup pro hodlery, ale i zároveň swingové nákupy. Ve fundamentální analýze jsme se zaměřili na aktuální novinky a fundamenty z okolí Litecoinu.

Základní nákupy Litecoinu

Pro swingové obchody byla zajímavá korekce a průraz 148 USD. Pro větší držení už jsme mohli chytit první limitní příkaz právě kolem 120 USD. Na jaké další nákupy si můžeme na Litecoinu připravit?

  1. Swingový nákup do longu bych řešil až po konsolidaci na topu kolem 170 USD s cílem nového maxima trendu.
  2. HODL nákup bych mířil v rámci spotu až na další support kolem 95 USD.

Závěr analýzy

Osobně Litecoin držím na HODL a jsem připravený právě na ještě jeden dokup. U LTC je aktuálně slabina pár LTC/BTC, který je stále v downtrendu. Právě tento downtrend bude jednou zlomený a Litecoin ukáže svoji show – jen je potřeba být trpělivý.

Pokud se ti video analýza bude líbit, dej nám odběr našeho youtube kanálu!

UPOZORNĚNÍ: Informace zveřejněné v tomto článku jsou výhradně informačního charakteru a v žádném případě nejsou investičním poradenstvím nebo obchodním doporučením.

Autor analýzy

Ján Čuraj

Ing. Jan ČurajCryptoKingdom50-50
Tradingu se věnuji 15 let a byl jsem traderem hedgeového fondu v obchodování měnových futures. Aktuálně obchoduji čtvrtým rokem kryptoměny pro Crypto Kingdom a řídím vlastní alternativní fond zaměřený na ruční a robotické obchodování kryptoměn.

Pokračovat ve čtení

Kryptoměny

Krypto zprávy dne (14.1.): Hrozba regulací, institucionální dokupování, Polkadot a Miami

Zveřejněno

on

bitcoin

Kryptoměny v čele s Bitcoinem zažívají prosperující období a jejich vývoj jde neustále kupředu. Přinášíme vám přehled nejzajímavějších denních zpráv.

Využily instituce propadu Bitcoinu na další nákup?

Bitcoin, který se koncem roku 2020 „utrhl z řetězu“ a v úvodu toho nového vytvořil několik historických cenových maxim až po úroveň 42 000 dolarů, předvedl v úvodu tohoto týdne strmý pád, který skončil na některých spotových burzách až při ceně 30 000 USD. V době psaní tohoto článku se však již Bitcoin opět obchoduje za cenu přibližně 38 000 dolarů, což znamená, že prudký propad jeho ceny využili účastníci trhu na levnější nákup. Tématu jsme se více věnovali zde.

Město Miami chce být hlavním světovým městem kryptoměn

1. ledna 2021 jsme vás informovali, že starosta metropole amerického státu Florida města Miami zvažuje možnost nákupu Bitcoinu do městské pokladny, nuže a aktuálně to vypadá tak, že nemusí jít jen o bulvární spekulaci, která se na okamžik mihla i mainstreamovými médii. Nové zprávy, které přicházejí ze slunečné Floridy totiž informují o tom, že starosta Miami Francis Suarez se minulý víkend osobně setkal s Tylerem a Cameronem Winklevossovci, tedy zakladateli americké burzy Gemini, se kterými se dlouho mluvilo o kryptoměnách a budoucnosti blockchain technologie. Více se dočtete v tomto našem článku nebo z videa na našem YouTube:

Obrovský růst Polkadot je poháněn zajímavými zprávami

Mezi nejpotencioálnější altcoiny v roce 2021 mnozí analytici označují kryptoměnu Polkadot (DOT), kolem níž vzniklo výrazné šílenství už v průběhu minulého roku. Strmý růst její hodnoty za posledních 24 hodin ji dokonce vyhnal mezi v současnosti 5 nejhodnotnějších kryptoměn na trhu s šancí brzy přeskočit i čtvrté XRP. Polkadot (DOT) v době psaní tohoto článku předvedlo za posledních 24 hodin růst o více než 35%, přičemž aktuálně se obchoduje za více než 11 dolarů. Z týdenního pohledu navzdory velkému propadu celého trhu v úvodu tohoto týdne je v plusu přes 10%. Ve videu níže a i v tomto článku se dozvíte o fundamentálních důvodech, které poháněly tento růst.

Fanoušek kryptoměn Brian Brooks končí v čele významného regulátora OCC

Zatímco včera jsme psali o tom, jak šéf amerického regulátora Úřad Kontrolora měny (OCC) Brian Brooks pochvalně mluvil o perspektivě projektů decentralizovaného financování (defi), dnes nás zaskočila zpráva, podle níž má tento snad největší fanoušek kryptoměn mezi americkými regulátory ve své funkci již brzy skončit. Brooks, který kdysi pracoval v užším vedení směnárny Coinbase, vedl Úřad kontrolora měny jen od května 2020, ale již brzy ho nahradí v této funkci současný provozní ředitel OCC Blake Paulson. Tématu jsme se věnovali ve videu níže a také v tomto článku.

Bitcoin potřebuje celosvětovou regulaci, tvrdí šéfka ECB

Prezidentka Evropské centrální banky (ECB) Christine Lagardeová řekla, že Bitcoin je spekulativní aktivum, které vyžaduje jednoznačnou regulaci. O vyjádřeních Lagardeové na adresu Bitcoinu informovala agentura Reuters. ,,Je to vysoce spekulativní aktivum, které vedlo k zábavnému podnikání a k některým zajímavým a absolutně trestuhodným činnostem v oblasti praní peněz,“ řekla Lagardeová o Bitcoinu. Hanebné využívání Bitcoinu je podle prezidentky ECB jednoznačně dokazatelné předchozími i současným vyšetřováním trestných činů. Podrobněji jsme se tomuto tématu věnovali v tomto článku, ale i v našem videu:

Pokud se vám líbí naše články sledujte nás na Facebooku a také na našem YouTube.

Pokračovat ve čtení

Bitcoin

Bitcoin potřebuje celosvětovou regulaci, tvrdí šéfka ECB

Zveřejněno

on

Christine Lagardeová

Prezidentka Evropské centrální banky (ECB) Christine Lagardeová řekla, že Bitcoin je spekulativní aktivum, které vyžaduje jednoznačnou regulaci.

O vyjádřeních Lagardeové na adresu Bitcoinu informovala agentura Reuters. ,,Je to vysoce spekulativní aktivum, které vedlo k zábavnému podnikání a k některým zajímavým a absolutně trestuhodným činnostem v oblasti praní peněz,“ řekla Lagardeová o Bitcoinu.

Hanebné využívání Bitcoinu je podle prezidentky ECB jednoznačně dokazatelné předchozími i současnými vyšetřováním trestných činů. Poukázala tím na příklad z minulého měsíce, kdy italská policie zatkla generálního ředitele kryptoměnové burzy BitGrail a obvinila ho z praní 2 milionů dolarů v kryptoměnách.

,,Musí existovat regulace. Musíme je aplikovat a odsouhlasit na globální úrovni, protože pokud bude umožněno učinit únik, tak se ta úniková cesta použije. Globální spolupráce a multilaterální akce jsou naprosto nezbytné, ať už jde o iniciativu ze strany G7 s přesunem na skupinu G20 a potom další rozšíření. Je to něco, co je třeba řešit,“ prohlásila.

Země G7, kam patří Kanada, Francie, Německo, Itálie, Velká Británie a USA, se již v prosinci dohodly na tom, že mezi své priority pro následující období zařadí vypracování regulačního návrhu pro kryptoměny. G7 k tomu vyzval současný ministr financí USA Steven Mnuchin.

Lagardeová také z části nastínila možnou budoucnost vnímání Bitcoinu, když uvedla: ,,Pro ty, kteří předpokládali, že by se z toho mohlo stát něco než je měna, je mi to líto, ale (Bitcoin) je aktivum.“

O rizikovosti Bitcoinu hovořila i v listopadu, když prohlásila, že problémem Bitcoinu je to, že nemá žádný identifikovatelný element, který by ho dokázal kontrolovat, čili například svou centrální banku. To podle ní vysvětluje jeho vysokou cenovou volatilitu.

zdroj: decrypt.co

Pokračovat ve čtení

Kryptoměny

Fanoušek krypotměn Brian Brooks končí v čele významného regulátora OCC

Zveřejněno

on

Brian Broks Bitcoin

Zatímco včera jsme psali o tom  jak šéf amerického regulátora Úřad Kontrolora měny (OCC) Brian Brooks pochvalně mluvil o perspektivě projektů decentralizovaného financování (defi), dnes nás zaskočila zpráva, podle níž má tento snad největší fanoušek kryptoměn mezi americkými regulátory ve své funkci již brzy skončit.

Brooks, který kdysi pracoval v užším vedení směnárny Coinbase, vedl Úřad kontrolora měny jen od května 2020, ale již brzy ho nahradí v této funkci současný provozní ředitel OCC Blake Paulson.

Brian Brooks byl známý jako zastánce inovací v sektoru kryptoměn a blockchainu technologie. Během svého krátkého působení v Úřadu OCC, který kontroluje více než 1200 federálních bank napříč celými USA, přispěl k vytvoření rámců, díky kterým mohou federální banky poskytovat svým klientům služby týkající se kryptoměn, poskytovat služby firmám, které vydávají stablecoiny, a nejnověji mohou provozovat i své vlastní nody a tudíž plně využívat blockchain řešení.

Brookse do čela OCC jmenoval současný prezident Donald Trump s tím, že mělo jít až o 5-leté funkční období. Brooks však za vlády Trumpa čelil ostré kritice demokratů, kteří mu vyčítali, že se příliš orientuje na kryptosektor a nevěnuje se dostatečně tématu řešení dopadů pandemie koronaviru na americké občany. Dá se tedy předpokládat, že Brooks opouští OCC z důvodu, že už za chvíli se změní americká vláda.

Brooks své kroky v čele OCC obhájil tiskovou zprávou, ve které uvedl: ,,Věci, které jsme společně realizovali pomohou zajistit, aby federální bankovní systém fungoval bezpečnějším, zdravějším a spravedlivějším způsobem a to po celá desetiletí.“

Zprávy o odchodu Brookse z čela OCC se nejeví pro kryptoměnový sektor pozitivní, protože právě OCC byl díky němu vnímán jako regulátor, který se staví na rozdíl od jiných amerických orgánů na stranu inovací v tomto sektoru.

Včera jsme vás informovali, že do čela Americké komise pro cenné papíry a burzu (SEC) by se mohl dostat bývalý šéf CFTC Gary Gensler, kterého do této funkce jmenuje Joe Biden. Gensler vyučoval na MIT o digitálních aktivech a blockchain technologii a tudíž mohl by se stát novým zastáncem této technologie v čele možná ještě významnějšího amerického regulátora.

zdroj: decrypt.co

Pokračovat ve čtení

Kryptoměny

Obrovský růst Polkadot je poháněn zajímavými zprávami

Zveřejněno

on

polkadot

Mezi nejpotencioálnější altcoiny v roce 2021 mnozí analytici označují kryptoměnu Polkadot (DOT), kolem níž vzniklo výrazné šílenství už v průběhu minulého roku. Strmý růst její hodnoty za posledních 24 hodin ji dokonce vyhnal mezi v současnosti 5 nejhodnotnějších kryptoměn na trhu s šancí brzy přeskočit i čtvrté XRP.

Polkadot (DOT) v době psaní tohoto článku předvedl za posledních 24 hodin růst o více než 35%, přičemž aktuálně se obchoduje za více než 11 dolarů. Z týdenního pohledu navzdory velkému propadu celého trhu v úvodu tohoto týdne je v plusu přes 10%.

Jak bylo naznačeno již v úvodu, Pokladot je na trhu s kryptoměnami relativním nováčkem. Stojí za nimi respektovaní vývojáři Gavin Wood a Jutta Steiner z Parity Technologies, kteří se kdysi spolupodíleli na tvorbě Ethereum, ale časem se rozhodli přistupovat k řešení problematiky blockchainů odlišným způsobem.

Tvůrci Polkadot tvrdí, že tato kryptoměna není přímou konkurencí Ethereum. Spíše o ní rádi hovoří jako o nástroji, který umožní spolupráci mezi mnoha blockchainy a tím zvýší interoperabilitu celého nově vznikajícího ekosystému.

Základním kamenem Polkadot je tzv. Relay Chain, který zajišťuje stabilitu a bezpečnost sítě. DOT token je označován jako governance token, tedy slouží k decentralizovanému hlasování o operacích, mezi které patří i rozhodování o vytváření takzvaných „parachainů“. Jde o blockchainy, které se budou připojovat k jádru ekosystému, tedy k zmiňovanému Relay chainu, ale všechny budou mezi sebou interoperabilní. Parachainy se tedy budou zabývat konkrétním řešením, například smart kontrakty, DeFi a podobně.

Plasma Network prvním parachainem na test Polkadot

Mezi čerstvé zprávy, které podle všeho měly na růst ceny Polkadot v posledních hodinách nejzásadnější vliv, patří informace, že projekt Plasma Network se stal vůbec prvním parachainem na Polkadot parachain test s názvem Rococo V1. Plasma Network oznámil tuto novinku ve středu 13. ledna.

Plasma Network je multi-virtuální smart kontrakt platforma, která umožňuje implementaci řešení na druhých vrstvách jako jsou ZK Rollups a Optimistic Rollups. Je postavena na Polkadot SDK s názvem Parity Substrate. Svůj mainnet rozběhla ve druhém čtvrtletí 2020.

,,Stali jsme se prvním parachainem na Rococo V1, respektive prvním polkadotovým testovacím parachainem. Jedná se o hlavní krok pro vývoj Plasma Network ve snaze stát se oficiálním Polkadot parachainem v pozdější fázi tohoto roku. Je to pro nás velké vítězství,“ komentoval tuto novinku zakladatel společnosti Sota Watanabe.

Rococo V1 je testnet hlavní Polkadot sítě. Jak uvedl portál Crypto Ekonomy, uveden byl do provozu 22. prosince. Roccoco V1 následuje dřívější verzi Rococo V0, která byla spuštěna loni. Jak jsme uváděli již výše, parachainy jsou nezávislé blockchainy, které budou zapojeny do centrálního Relay chainu, aby poskytly Polkadot ekosystému různé funkce využití.

Parachain sloty na Polkadot síti jsou omezené (očekává se, že Parachainů bude v budoucnu okolo 100), čili parachainy jsou vybírány skrz aukce. Plasma Network uspěl a stal se vůbec prvním parachainem na test.

Moonbeam vytvořil most s Ethereum

V podobném čase upozornil Twitter účet ChainSafe Systems, že tým Moonbeam Network, který je dalším kandidátem na vytvoření Polkadot parachainu, úspěšně implementoval funkcionalitu ChainBridge. Jde o způsob, který má v budoucnu umožňovat snadnou interoperabilitu mezi Ethereum a Polkadot blockchainy.

,,Moonbeam je navržen tak, aby umožnil (na Polkadot ekosystému) co nejpodobnější využití Ethereum aniž by byly obětovány některé cenné funkce, které Polakdot nabízí,“ popsala tento projekt ještě v říjnu 2020 pro portál Decrypt marketingová ředitelka Moonbeam Katie Butlerová. ,,Znamená to, že vývojáři mohou spouštět své kontrakty skrz programovací jazyk Ethereum Solidity přímo na Polkadot s jen několika potřebnými změnami. Mají přitom přístup k funkcím, které jsou specifické pro Polkadot, jako jsou on-chain rozhodovací procesy a interoperabilita napříč řetězci.“

zdroj: crypto-economy.com

Pokračovat ve čtení

Populárne

Informácia pre čitateľov / Informace pro čtenáře

SK: Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu., ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.

CZ: Informace na adrese kryptonovinky.com jsou výhradně informačního charakteru a v žádném případě nejsou investiční radou nebo obchodním doporučením. Nejsme obchodní poradci. Portál kryptonovinky.com nenese žádnou odpovědnost za vaše případně finanční ztráty při investici do kryptoměn nebo na jiných trzích. Ačkoliv se věnujeme především tématu kryptoměn, upozorňujeme, že jsou velmi volatilní a proto jsou považovány za rizikovou investici, která může vést k vysokým ztrátám. V žádném případě nejsme zodpovědní za škody, které mohou vzniknout na vašem účtu. Pro skutečné finanční rady kontaktujte svého finančního poradce. Do kryptoměn byste neměli nikdy investovat více peněz, než si můžete dovolit ztratit.

-

Upozornenie / Upozornění

SK: CFD sú komplexné nástroje a nesú vysoké riziko straty finančných prostriedkov spôsobené finančnou pákou. 74% - 89% retailových investorov príde o peniaze pri obchodovaní s CFD. Mali by ste zvážiť, či rozumiete, ako CFD funguje a či si môžete dovoliť vysoké riziko straty vašich peňazí.

CZ: CFD jsou komplexní nástroje a nesou vysoké riziko ztráty prostředků způsobené finanční pákou. 74% - 89% retailové investory přijde o peníze při obchodování s CFD. Měli byste zvážit, zda rozumíte, jak CFD funguje a zda si můžete dovolit vysoké riziko ztráty vašich peněz.

SK: Viac informácii o možných rizikách nájdete tu.
CZ: Více informací o možných rizicích náleznete zde.

-

Kryptonovinky.sk / com © 2021