Connect with us

Bitcoin Cash

Vitalik Buterin navrhuje použít Bitcoin Cash na řešení problémů Ethereum

Profilový obrázek

Zveřejněno

on

Vitalik Buterin

Spoluzakladatel a hlavní tvář kryptoměny Ethereum Vitalik Buterin prekvapivě navrhl použití blockchainu Bitcoin Cash jako dočasné řešení škálovatelnosti Ethereum.

Kryptoměna Ethereum podobně jako Bitcoin trpí problémy se škálovatelností. Její nativní blockchain je v současnosti schopen zpracovat pouze 15 transakcí za sekundu (TPS), zatímco například kryptoměna XRP, která je podle tržní kapitalizace hned za ní na třetím místě, dokáže ve stejný čas realizovat až 1500 transakcí. Takovou propustnost má například i Stellar.

Ethereum 2.0, na kterou by mělo Ethereum projít začátkem příštího roku, by mělo tento problém z části řešit vedle toho, jak projde z Proof-of-Work na algoritmus Proof-of-Stake.

Vitalik Buterin během diskuse o Ethereum 2.0 navrhl zapojení dalších blockchainů jako řešení škálovatelnosti v krátkodobém horizontu. Konkrétně uvedl, že Bitcoin Cash je pro tento účel perfektní volbou, protože po hardforku z Bitcoinu má Bitcoin Cash propustnost dat kolem 53 kilobajtů (KB) za sekundu, zatímco Ethereum jen 8 KB.

Buterin uvedl tři důvody, proč by šlo o správnou volbu – jmenoval nízké poplatky, připravené stroje pro tento účel a otevřenost komunity Bitcoin Cash, která poskytne blockchain, pokud budou platit transakční poplatky.

Ruský programátor zmínil 10-minutový limit Bitcoin Cash na vytvoření nového bloku jako hlavní problém této alternativy. Údajně by se však dal vyřešit pomocí techniky známé jako Avalanche-pro-Consensus.

Návrh Buterina se setkal na sociálních sítích s velkou kritikou. Francois Pouliot, zakladatel poradenské společnosti Catallaxy tweetnul, že návrh Buterina znamená selhání projektu Ethereum, kterým by se jen oddálilo řešení problému škálovatelnosti.

Zdroj: cointelegraph.com

Klikněte pro komentář

Váš komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Binance Coin

Weiss Ratings: Litecoin se zařadil mezi špičku. Tohle je TOP10

Profilový obrázek

Zveřejněno

on

By

weiss-ratings

Americká ratingová agentura Weiss Ratings, která začala jako první udělovat ratingy kryptoměn, zvýšila hodnocení Litecoinu a zařadila ho po bok “nejlepších kryptoměn”.

Weiss Ratings hodnotí kryptoměny známkami od A po F, přičemž F je nejhorší známka. Rating A nemá dlouhodobě žádná kryptoměna. Konečnou známku tvoří kombinace dvou hlavních faktorů, které se tvoří z dílčích ratingů za:

  • Technologii / adopci
  • Míru rizika / odměny

Litecoin si polepšil v předběžném “Risk / odměna”, když dostal nový rating B- namísto předchozího C +. Díky tomu se jeho celkový rating změnil na B, čímž se vyrovnal Ethereum, EOS a Cardano na společnou pomyslnou druhou příčku nejlepších kryptoměn.

Na prvním místě je nadále Bitcoin, který má celkový rating B+. Za technologii a adopci má známku A a za riziko/odměna známku C+.

Weiss Ratings před 3 týdny zhoršil hodnocení kryptoměně EOS, kterou kritizoval za problémy s decentralizací, kterou zdá se ani neplánuje intenzivně řešit. Naopak zvýšil rating Cardano díky blížícímu se přechodu na fázi Shelley, v rámci kterého udělá výrazný krok vpřed právě v oblasti decentralizace.

Pořadí 10 nejlepších kryptomien podle Weiss Ratings:

rating

Známku C + mají i Stellar, Monero, Dash, NEO, Ethereum Classic, Zcash, Decred, BitShares. S hodnocením C jsou NEM, Ontology, Bitcoin Gold, VeChain, Dogecoin, OmiseGO, Holo, Waves, Komodo, Icon, Steem, GXChain, Elastos, Vertcoin a Qtum.

zdroj: weisscrypto.com

Pokračovat ve čtení

Bitcoin

Bitwise spouští ETP na 8 TOP kryptoměn, přibudou ještě dvě

Profilový obrázek

Zveřejněno

on

By

kryptomeny

Společnost Bitwise, která u Americké komise pro cenné papíry a burzy (SEC) žádá o schválení Bitcoin ETF, oznámila spolupráci se švýcarským startupem Amun AG, v jehož rámci spustí ETP vázán na balík několika předních kryptoměn.

ETP je zkratka Exchange Traded Products, pod čímž si můžete představit soubor tří finančních produktů – ETF, ETC a ETN.

Dohodu uzavřela dceřiná společnost Bitwise – Bitwise Index Services, která získala licenci na takzvaný “The Bitwise 10 Select Large Cap Crypto Index”, jehož prostřednictvím přivede na trh diverzifikované kryptoměnové ETP.

Nový ETP produkt se bude obchodovat na přední švýcarské burze SIX Swiss Exchange a bude dostupný pro investory s výjimkou Spojených států amerických.

Bitwise 10 Select Large Cap Crypto Index umožní sledovat výkonnost až 10 předních globálních kryptoměn. Zatím půjde pravděpodobně jen o těchto osm –Bitcoin, Ethereum,XRP,Bitcoin Cash, litecoin, EOS, Stellar a Cardano.

,,Kryptoměny musí splňovat různá kritéria, aby mohly být součástí tohoto indexu, včetně pravidel týkajících se bezpečnosti, likvidity a institucionální podpory, ” informovala společnost v tiskové zprávě.

,,Jsme nadšeni, že můžeme spolupracovat s Bitwise, abychom přivedli investorům ve Švýcarsku nejdiverzifikovanější ETP,” komentoval tuto novinku CEO společnosti Amun AG Hany Rashwan. ,,Bitwise je globální lídr v oblasti indexování kryptoměn a jsme šťastní, že můžeme spustit produkt, který je postaven na jejich odbornosti.”

Švýcarská burza SIX exchange ve spolupráci s Amun AG již zalistované do své nabídky ETP produktů ETP na Bitcoin (ABTC), Ethereum (AETH) a XRP (AXRP). Zejména ETP na XRP se těší velké oblibě. Podle dat burzy má druhé nejvyšší denní volume okolo 450 tisíc dolarů, přičemž na prvním místě je ETC na fyzicky držené zlato.

zdroj: cointelegraph.com

Pokračovat ve čtení

Binance Coin

Kolik % ztrácejí altcoiny na své ATH v páru s Bitcoinem?

Profilový obrázek

Zveřejněno

on

By

bitcoin-vs-altcoiny

Když srovnáváme ceny altcoinů s jejich historickými maximy, většinou to děláme v dolarovém vyjádření. Velmi zajímavý je však pohled na to, kolik ostatní kryptoměny ztrácejí v páru s Bitcoinem.

Navzdory současnému velkému růstu ceny Bitcoinu se altcoinům zatím velmi nedaří. Nemůžeme sice konstatovat, že by byly v dolarovém vyjádření v mínusu, ale když jejich hodnotu přepočítáme na to, kolik jsme mohli vydělat, kdybychom místo nich drželi v posledních měsících jen Bitcoin, není to příliš pěkný pohled. Vždyť jen za poslední týden ztratilo Ethereum vůči Bitcoinu 10% své hodnoty, XRP až 20%, Bitcoin Cash 15%, litecoin 28%, EOS 24%, Binance Coin 23%, Bitcoin SV 22%, Tron 15%, Cardano 22%, Stellar 27%, Monera 23% či Dash 19%. V plusu je jen NEO (+ 3%).

Podívejme se tedy na to, jak daleko jsou známé altcoiny od toho, aby vyrovnaly své historické maximum v bitcoinové hodnotě. V tabulce najdete aktuální cenu altcoinů v BTC, jejich BTC all-time-high a ztrátu v procentech na all-time-high úroveň.

tabulka-altcoiny-vs-btc

Přečtěte si také:

Dominancia Bitcoinu je najvyššia za 2 roky. Čo ďalej?

Pokračovat ve čtení

Bitcoin

Calvin Ayre: Bitcoin SV je pravý Bitcoin, všechny ostatní kryptoměny pohltí

Profilový obrázek

Zveřejněno

on

By

Bitcoin SV Arye

Zakladatel Ayre Group a CoinGeek, Calvin Ayre, řekl v rozhovoru BNN Bloomberg, že Bitcoin SV je pravým Bitcoinem a v budoucnu se stane kryptoměnou, která všechny ostatní pohltí.

Rozhovor se uskutečnil příhodně právě v období, kdy cena Bitcoin SV prudce roste (o více než 250% v tomto měsíci). Tento růst však nemá žádné technické základy a je podporován pouze spekulacemi. První přes 100% nárůst hodnoty způsobila informace o tom, že Craig Wright, který je hlavním představitelem Bitcoinu SV, získal copyright na Bitcoin white paper (pozor, nedokazuje to, že je Satoshi Nakamoto). Druhý prudký růst zas způsobila čtvrteční falešná zpráva šířící se čínským internetem o tom, že Craig Wright předestřel důkaz, že je Satoshi Nakamoto tak, že použil největší BTC peněženku v blockchainu a odeslal z ní 50 BTC na burzu Binance.

Obrovský rast Bitcoin SV spôsobila falošná správa o Craigovi Wrightovi

Ayre navzdory kontroverzní informaci, které se týkají Wrighta a různých zpráv, které manipulují s cenou Bitcoinu SV, je pevně přesvědčen, že právě toto je ta kryptoměna, která v budoucnu bude vládnout celému kryptosvětu.

Pokud jde o Wrighta, Calvin Ayre veřejně vyjádřil přesvědčení, že Wright je opravdu Satoshi Nakamoto pokud prozrazení své totožnosti přistoupil jen z důvodu, že Bitcoin se neubíral směrem, kterým to původně zamýšlel. Pokud jde o Bitcoin SV, věří, že je skutečnou původní verzí Bitcoinu a jeho funkce on-chain škálování je to, čím se odlišuje od ostatních.

,,Hlavním rozdílem je samozřejmě to, že toto je původní model, který původně vytvořil Craig a všechny ostatní modely jsou variace, která se v určitém směru rozdělily. Hlavním rozdílem z funkčního hlediska je však to, že Bitcoin SV masivní škáluje na hlavním řetězci a zbytek ne, takže Bitcoin SV funguje a ostatní kryptoměny ne. Ostatní (kryptoměny) jsou spíše jako hobby. Tato je však určena pro podnikové aplikace,” tvrdí.

Ayre sice přímo nedoporučil, aby lidé investovali do Bitcoinu SV, ale poznamenal, že tato kryptoměna je jediná, která má skutečnou hodnotu. Konstatoval, že stejně jako existuje jen jeden internet, bude časem existovat jen jedna kryptoměna a bude jí Bitcoin SV.

,,V blízkém období může existovat Bitcoin, ale Bitcoin SV bude pokračovat v plnění svých škálovačů roadmap, dokud nebude potřeba žádný jiný projekt. Myslím si, že všechny kryptoměny nakonec Bitcoin SV absorbuje do jednoho dominantního řetězce,” prohlásil.

zdroj: cryptoslate.com

Pokračovat ve čtení

Bitcoin Cash

Obrovský růst Bitcoinu SV způsobila falešná zpráva o Craigovi Wrightovi

Profilový obrázek

Zveřejněno

on

By

Fake News Bitcoin SV

Dnes ráno jste se možná probudili s tím, že jste nevěřili vlastním očím. Kryptoměna Bitcoin SV, za níž stojí samozvaný Satoshi Nakamoto, vyletěla o dalších více než 90%. Způsobily to falešné zprávy, které se šířily především čínským internetem.

Kryptoměna Bitcoin SV vznikla po kontroverzním loňském hardforku Bitcoin Cash. Jejím hlavním představitelem je australský podnikatel Craig Wright, který tvrdí, že je záhadný tvůrce Bitcoinu Satoshi Nakamoto (skutečnou totožnost Nakamoto neznáme).

Zástupci Craiga Wrighta však 21. května oznámili, že jejich klient získal copyright na Bitcoin white paper, což je dokument, který stojí za vznikem samotného Bitcoinu. Ačkoliv tato skutečnost v žádném případě nepotvrzuje, že Wright je Satoshi Nakamoto (protože úřady pravost této informace neověřují), cena Bitcoinu SV v ten den vyletěla ze 62 dolarů na 123 dolarů, tedy téměř dvojnásobně. Včera večer, kdy se Bitcoin SV obchodoval za přibližně 120 dolarů se podobný scénář zopakoval. Aktuálně po velké pumpě stojí Bitcoin SV už 234 dolarů (v době psaní článku) což je o 104% více, než byla jeho hodnota před 24 hodinami.

Tuto obrovskou pumpu u kryptoměny, která je populární snad jen u malé skupiny lidí, která věří Wrightovi, že je skutečným Nakamoto a nemalé skupiny spekulantů, kteří vydělávají na volatilitě BSV, způsobila falešná informace o tom, že Craig Wright použil peněženku Satoshi Nakamoto (peněženky , které používal Nakamoto v prvních letech existence Bitcoinu jsou známé) a poslal z ní 50 BTC na burzu Binance. Falešná zpráva zároveň obsahovala informaci, že šéf burzy Binance Changpeng Zhao se následně Wrightovi omluvil, že delistoval Bitcoin SV a uznal, že Wright je skutečným Nakamoto.

Toto “Fake news” ovlivnilo zejména čínský internet, kde se zpráva začala rychle šířit. Jelikož byl text zprávy psaný čínskými znaky, západní země měli problém s jeho překladem. Jako první publikoval překlad Dovey Wan, zakládající partner společnosti Crypto VC primitive Ventures. ,,CSW převedl 50k BTC z největší existující BTC peněženky na Binance, čímž potvrdil, že je reálný Satoshi. CZ (Changpeng Zhao) následně relistuje Bitcoin SV a udělá oficiálně omluvu na Twitteru,” znělo ve falešné zprávě.

Wan následně vysvětlil, že způsob, jakým byla tato zpráva šířena, je běžný u čínských internetových podvodníků, kteří používají obrázek se šokující zprávou a následně jej šíří masám lidí prostřednictvím aplikace Wech a to namísto toho, aby sdíleli přímé hyperlinky na články s důkazy.

Na tyto zprávy už stihl reagovat i šéf Binance Changpeng Zhao, který potvrdil, že jsou falešné. ,,Opatrně. Způsobila to (růst BSV) falešná zpráva, která se šířila v Číně. Dostal jsem už přes 20 upozornění. Potvrzuji, že je to fake,” uvedl na Twitteru.

Pokračovat ve čtení

Bitcoin Cash

Na blockchainu Bitcoin Cash byl proveden 51% útok

Profilový obrázek

Zveřejněno

on

By

51% útok Bitcoin Cash

Dva mineři (těžaři) provedli úspěšný 51% útok na blockchain kryptoměny Bitcoin Cash (BCH). Informoval o tom na svém tweetu Guy Swann (@cryptoconomy).

K 51% útokům odchází tehdy, když se někdo dostane k většině těžební síly v síti Proof-o-Work. To znamená, že ověřovatel má kontrolu nad většinou bloku a může zabránit ostatním uživatelům v tažení a ověřování transakcí.

Tyto útoky jsou prováděny v drtivé většině se špatným úmyslem, tedy s cílem realizovat krádež kryptoměn daného blockchainu. Například v lednu byl úspěšně proveden tento útok v blockchainu Ethereum Classic (ETC) a útočník díky tomu získal 54 200 ETC.

Tento útok však realizovali dva velké mining pooly BTC.top a BTC.com. Ty podle Swanna provedli útok v úmyslu zabránit neznámému minerálu, který podle všeho odhalil chybu v blockchainu, která vznikla ještě při vzniku Bitcoin Cash po fork Bitcoinu v květnu 2017. Když se tento miner pokusil přivlastnit mince, rozhodli se, že udělají pomocí 51% útoku reorganizaci a odstraní tyto jeho transakce z blockchainu. ,,Takže jen dva mineři/ horníci v tajnosti a bez problémů to vzali na sebe, aby odstranily 2 bloky a nahradili je vlastními,” konstatoval Swann.

Podrobnosti o útoku se dozvíte v jeho tweetu.

https://twitter.com/TheCryptoconomy/status/1131962447823278080

Podle statistik Coin.Dance BTC.com a BTC.com aktuálně kontrolují 43% těžby Bitcoin Cash.

zdroj: cointelegraph.com

Pokračovat ve čtení

Bitcoin

Wright a Bitcoin White Paper: Rozhodnutí Úřadu pro autorská práva nic nepotvrzuje

Profilový obrázek

Zveřejněno

on

By

wright

Kontroverzní Craig Wright podle medializovaných zpráv nabyl tento týden autorská práva na Bitcoin White Paper, v důsledku čehož raketově vyletěla cena kryptoměny Bitcoin SV, která je hlavním představitelem. Tato skutečnost však v žádném případě neznamená, že Wright je tajemný autor Bitcoinu Satoshi Nakamoto.

Deník Financial Times ve svém včerejším článku vysvětluje okolnosti podání žádosti o copyright na Bitcoin Whitepaper a způsob, jakým byla zaregistrována. Mluvčí Wrighta totiž pro Financial Times řekl, že ,,registrace vydané Úřadem pro autorská práva USA uznávají Wrighta jako autora Bitcoin White paperu známého pod pseudonymem Satoshi Nakamoto”.

Toto tvrzení však doprovází velký skepticismus. Jen málokdo věří, že by australský podnikatel mohl opravdu být Satoshi Nakamoto. Ačkoli to o sobě neustále opakuje, neuvedl žádný důkaz, kterým by tato tvrzení potvrdil.

Je třeba si uvědomit, že Úřad pro autorská práva sice uznal žádost Wrighta, ale nezkoumá zda prohlášení uvedená v přihlášce jsou pravdivé a také nezkoumá totožnost osob, které se registrují k těmto právům. ,,V případě, kdy je dílo zapsáno pod pseudonymem, Úřad pro autorská práva nezkoumá, zda existuje prokazatelné spojení mezi navrhovatelem a pseudonymním autorem,” uvedl pro Financial Times zástupce Úřadu pro autorská práva USA.

Zároveň platí, že Úřad pro autorská práva může zrušit jakoukoli přihlášku k copyrightu, pokud bude jisté, že prezentované informace nejsou pravdivé a osoba, která tvrdí, že je autorem díla, ve skutečnosti není tím, za koho se prezentuje.

Craigh Wright se v posledních měsících zviditelnil tím, že podával žaloby na osoby, které ho obvinili ze lži, když o sobě prohlašoval, že je Satoshi Nakamoto. Špičkou ledovce bylo následné rozhodnutí burzy Binance delistovat ze své nabídky “Wrightovu” kryptoměnu Bitcoin SV.

Zdroj: cointelegraph.com

Pokračovat ve čtení

Populárne

Informácia pre čitateľov / Informace pro čtenáře

SK: Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu., ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.

CZ: Informace na adrese kryptonovinky.com jsou výhradně informačního charakteru a v žádném případě nejsou investiční radou nebo obchodním doporučením. Nejsme obchodní poradci. Portál kryptonovinky.com nenese žádnou odpovědnost za vaše případně finanční ztráty při investici do kryptoměn nebo na jiných trzích. Ačkoliv se věnujeme především tématu kryptoměn, upozorňujeme, že jsou velmi volatilní a proto jsou považovány za rizikovou investici, která může vést k vysokým ztrátám. V žádném případě nejsme zodpovědní za škody, které mohou vzniknout na vašem účtu. Pro skutečné finanční rady kontaktujte svého finančního poradce. Do kryptoměn byste neměli nikdy investovat více peněz, než si můžete dovolit ztratit.

-

Upozornenie / Upozornění

SK: CFD sú komplexné nástroje a nesú vysoké riziko straty finančných prostriedkov spôsobené finančnou pákou. 74% - 89% retailových investorov príde o peniaze pri obchodovaní s CFD. Mali by ste zvážiť, či rozumiete, ako CFD funguje a či si môžete dovoliť vysoké riziko straty vašich peňazí.

CZ: CFD jsou komplexní nástroje a nesou vysoké riziko ztráty prostředků způsobené finanční pákou. 74% - 89% retailové investory přijde o peníze při obchodování s CFD. Měli byste zvážit, zda rozumíte, jak CFD funguje a zda si můžete dovolit vysoké riziko ztráty vašich peněz.

SK: Viac informácii o možných rizikách nájdete tu.
CZ: Více informací o možných rizicích náleznete zde.

-

Kryptonovinky.sk © 2019
Kryptonovinky.com © 2019

-