Connect with us

Cardano

Významný milník Cardano a zajímavá novinka od Liqwid Network

Zveřejněno

cardano

Kryptoměna Cardano (ADA) v době, kdy její cena stoupla nad 0,38 USD, dosáhla zajímavého milníku. Hodnota uzamčených tokenů v Cardano Treasury (pokladně určené pro rozvoj projektu) totiž dosáhla poprvé v historii úrovně 100 milionů dolarů. Podle Project Catalyst bylo v onom momentě uzamčených ve zmiňované pokladně 261 254 562 ADA.

Cílem Cardano Treasury, je poskytnout prostředky pro rozvoj Cardano blockchainu prostřednictvím decentralizovaného hlasovacího procesu. Jeho základní součástí je rozhodovací systém, který umožňuje členům komunity kolektivně přijímat rozhodnutí, o tom jak se bude síť rozvíjet dál.

Cardano Treasury je financování skrz několik kanálů včetně odebírání části z odměn pro provozovatele ADA poolů, z transakčních poplatků či z nových mincí ADA, které proudí do oběhu (celkově bude existovat 45 miliard ADA, aktuálně jich je kolem 31 miliard). Dalšími zdroji jsou různé dary.

Zůstatky v Cardano Treasury budou následně přerozděleny zajímavým projektům skrz Project Catalyst. Jde o platformu, která je hlavní součástí éry Voltaire a poskytuje infrastrukturu pro usnadnění rozhodovacích procesů. Je třeba poznamenat, že je stále ve vývoji a současný stav má svá úskalí.

Přerozdělování financí nadějným projektům, které mají vzniknout na Cardano, se dosud událo ve dvou kolech financování. Při nedávném druhém kole (Fund2) došlo k přerozdělení mincí ADA v hodnotě 250 000 dolarů mezi 11 různých projektů. Fund3, který přichází na řadu, přerozdělí finance v dvojnásobně vyšší hodnotě, tedy 500 000 USD. Takové financování má být přirozenou součástí rozvoje blockchainu Cardano i v následujících měsících a letech, což naznačuje, že nadějné projekty, které budou chtít vzniknout na Cardano, budou mít velkou příležitost dostat se k finančním prostředkům pro svůj vývoj.

Liqwid Finance, lending a staking v jednom

Zajímavou zprávou, kterou je třeba zmínit v souvislosti s Cardano, odhalil DeFi projekt Liqwid Network, který přinese na Cardano možnost tzv. lending půjček. Zatímco část komunity reagovala na příchod tohoto projektu pozitivně, druhá měla obavy, že taková platforma může mít vliv na snížení počtu mincí, které jsou přenesené v rámci stakingu ADA poolem. Liqwid však uvedl, že to tak nebude a že uživatelé vlastnící mince ADA budou moci využívat Liqwid Finance vedle toho, jak budou pokračovat v delegování mincí. Jinak řečeno budou moci poskytovat likviditu a také stakovat, čili potenciálně získají dva zdroje pro množení svých mincí ADA.

zdroj: cryptoslate.com

Populárne