Connect with us

Bitcoin

Yellenová bude podporovat kryptoměny, pokud půjde o legální činnost!

Zveřejněno

Janet Yellenová

Zatímco v úvodu týdne jsme museli konstatovat, že první vyjádření budoucí americké ministryně financí Janet Yellenová směrem ke kryptoměnám byly negativní, ty nejnovější se jeví mnohem pozitivněji.

Yellenová se na titulky krypotměnových médií dostala v úterý, když během virtuálního Finančního výboru Senátu USA konstatovala, že kryptoměny jsou využívány na nelegální činnost a při financování zločineckých organizací a teroristů. Taktéž konstatovala, že jde o rostoucí problém, se kterým je nutné se vypořádat.

Její novější vyjádření, které bylo oficiálně zveřejněno na stránkách finančního výboru Senátu však naznačuje, že si uvědomuje i přínosy kryptoměn. Přestože se v něm opět objevuje i kritika týkající se nelegálního využívání digitálních aktiv, uvedla také, že chce podporovat kryptoměny v jejich poslání v rámci legálních aktivit.

,,Považuji za důležité brát v úvahu výhody kryptoměn a digitálních aktiv a jejich potenciál pro zlepšení efektivity finančního systému,“ poznamenala a rovněž uvedla, že chce, aby byly Spojené státy lídrem v oblasti digitálních aktiv a finančních technologií.

Yellenová rovněž konstatovala, že ve spolupráci s FEDem (centrální bankou) bude spolupracovat na vytvoření regulačního rámce pro kryptoměny a další inovace FinTech sektoru.

První žena v pozici šéfa ministerstva financí (musí ji ještě oficiálně jmenovat) hovořila o kryptoměnách v minulosti jen sporadicky. Jejím nejznámějším výrokem je prohlášení, že „kryptoměny jsou cokoliv jiného než užitečné“ z úvodu roku 2018 v období, kdy splaskla předcházející bublina.

Známý právník specializující se na blockchain technologie Jake Chervinsky včera uveřejnil na Twitteru status, ve kterém uvedl, že kryptosektor by měl dát Yellenové šanci a že je rozhodně lepší alternativou než její předchůdce Steven Mnuchin. Její nejnovější prohlášení naznačuje, že se s ní bude dát o kryptoměnách otevřeně komunikovat.

Zdroj: cointelegraph.com

Populárne