Connect with us

Bitcoin

Za Banksyho „Love is in the Air“ můžete zaplatit Bitcoinem nebo Ethereum

Zveřejněno

Banksy
twitter.com/DocumentingBTC/

Jedna z nejznámějších aukčních společnosti na světě Sotheby’s s 277-letou historií v úterý oznámila, že začne akceptovat platby kryptoměnami, Bitcoinem a Ethereum za vystavené fyzické umění a to již počínaje aukcí známého umělce Banksyho s názvem „Love is in the Air“, která se uskuteční 12. května.

Sotheby’s uvedla, že se stává první aukční síní na světě, která umožní platbu za fyzické umění kryptoměnami. Přihazování za umělecká díla sice bude stále probíhat v amerických dolarech, ale konečná dohodnutá cena za dílo bude moci být přepočítána do BTC nebo ETH, kterými by se za něj zaplatilo. Případnou platbu kryptoměnami zastřeší služba Coinbase Commerce.

,,S rostoucí adopcí digitálního umění a NFT tokenů spolu s naším zvýšeným focusem na digitální inovace jsme zaznamenali i zvýšenou chuť mezi sběrateli po hladších možnostech plateb. Využití Coinbase jako důvěryhodné směnárny je přirozeným krokem a je v souladu s naším odhodláním zlepšovat zkušenosti s nákupem našich klientů a vyvíjet nové způsoby rozšiřování naší klientské základny,“ uvedl k této novince Stefan Pepe, technologický ředitel aukční společnosti Sothebys.

O možnosti zaplatit za Banksyho umělecké dílo Bitcoinem či Ethereum mluvil v relaci Squawk Exclusive na CNBC i generální ředitel této firmy Charles Steward. ,,Už jsme nad tím nějaký čas přemýšleli. Jaký je lepší způsob představení kryptoměn než skrz ikonické malby Banksyho?,“ zeptal se řečnicky.

Dílo s názvem „Love is in the Air“ namaloval Banksy poprvé v roce 2003, ale v rámci této aukce bude prodávaná verze z roku 2005. Ztvárňuje protestujícího, který místo tvrdého nebezpečného předmětu hází kytici květin. Předpokládá se, že malba by se mohla prodat za 3 až 5 milionů dolarů, ale vyloučena není ani vyšší částka. V březnu Sotheby’s prodala jiné dílo tohoto umělce s názvem „Game Changer“ až za 23,1 milionu dolarů, ačkoli původní odhad byl 4,8 milionů USD (všechny výnosy směřovaly pro britské zdravotníky).

Prodej díla „Love is in the Air“ je první možností platit na aukční síti za fyzické umění Bitcoinem nebo Ethereum, no Sotheby’s už v dubnu zastřešovala třídenní aukci digitálních NFT tokenů na tržišti NFT Nifty Gateway, jejíž celkový výtěžek byl 16,8 milionu dolarů. Nejvyšší cena za prodaný NFT byla až 1 444 444 USD.

Nejznámějším dosud prodaným NFT tokenem je umělecké dílo „Everydays: The First 5000 Days“ od Mikea „Beepleho“ Winklemanna, které se prodalo za 69,3 milionu dolarů. Jde o třetí nejdražší umělecké dílo prodané žijícím umělcem a také o dílo, které ještě více zpopularizovalo novou mánii kolem NFT tokenů. DappRadar odhadl, že první tři měsíce roku 2021 přinesly NFT tržištím obrat v hodnotě více než 1,5 miliardy dolarů.

zdroj: decrypt.co

Upozornění
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku jsou publikované jen pro informační účely a v žádném případě nejsou nemožné vnímat jako investiční radu. Žádný obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com není možný považovat za finanční, investiční nebo jiné poradenství. Upozorňujeme, že investovaní do kryptoměn může vést k ztrátám.

Upozornění
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku jsou publikované jen pro informační účely a v žádném případě nejsou nemožné vnímat jako investiční radu. Žádný obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com není možný považovat za finanční, investiční nebo jiné poradenství. Upozorňujeme, že investovaní do kryptoměn může vést k ztrátám.

Populárne