Connect with us

Kryptoměny

Zuckerberg volí v souvislosti s Librou opatrnější přístup

Zveřejněno

Mark Zuckerberg - Libra
Zdroj: koláž Kryptonovinky, Pixabay.com

Zakladatel a šéf Facebooku Mark Zuckerberg je netradičně opatrný, pokud jde o přístup ke kryptoměně Libra a jejímu potenciálnímu zavedení na trh.

Zurkerberg v rozhovoru pro asijské médium Nikkei poznamenal, že pro Facebook je mimořádně důležité vyřešit obavy regulátorů a že v této věci se řídí pravidlem – nejprve se vypravujme, potom aplikujme.

,,Součástí tohoto přístupu a toho, jak jsme se mezi časem změnili je, že věci, které jsou pro společnost velmi citlivé, se snažíme nejprve konzultovat s lidmi a získat od nich zpětnou vazbu. Chceme tyto problémy vyřešit dříve, než ji spustíme. Je to velmi odlišný přístup od toho, jaký bysme aplikovali před pěti lety. Myslím si však, že je to správný způsob, jak udělat tyto věci v takovém rozsahu, jak plánujeme,“ uvedl.

Facebook i po několika měsících od oficiálního představení Libry nadále čelí nedůvěře ze strany regulátorů. Většina zákonodárců se domnívá, že kryptoměna Libra může ohrozit současný finanční systém.

Libru se mezitím snaží hájit i šéf směnárny Coinbase Brian Armostrong, který si myslí, že obavy regulátorů jsou přehnané. ,,Libra je jednou z několika důležitých kryptoměnových projektů s potenciálem zlepšit náš svět. Zda to nakonec bude fungovat nebo ne, to se dozvíme až později, ale myslím si, že současné obavy jsou poněkud zvláštní a zavádějící,“ komentoval.

Libra by měla být spuštěna v druhé polovině roku 2020. Alespoň tak to víckrát řekl šéf projektu David Marcus. Mark Zuckerberg v rozhovoru pro Nikkei se raději uvádění konkrétního data vyhnul.

zdroj: cointelegraph.com

Populárne